Ana SayfaAppleYeni MacBook Air'ın çıkışı ertelenebilir

Yeni MacBook Air’ın çıkışı ertelenebilir

Apple’ın bugün WWDC 2022’de tanıtması beklenen yeni MacBook Air’ın çıkışı üretim sıkıntıları sebebiyle gecikebilir.

Bildiğiniz gibi Apple, bugün düzenlenen WWDC 2022 etkinliğinde önemli duyuralar yapacak. WWDC daha çok yazılım tarafına odaklanıyor olsa da şirketin yeni cihazları hakkında da önemli detayların paylaşılması bekleniyor. Özellikle Mac ailesinin yeni üyelerinin etkinlikte tanıtılabileceği konuşuluyor. Ancak görünüşe bakılırsa bu etkinlikte tanıtılacak olmaları, yeni Mac modellerini yakın zamanda göreceğimiz anlamına gelmiyor.

Bugün gerçekleşen etkinlikte tanıtılacak cihazlardan birinin yeni tasarımı ve renk seçenekleriyle gelen yeni MacBook Air olacağı tahmin ediliyor. Ancak Apple’a yakın kaynaklar tarafından paylaşılan son bilgilere göre yeni MacBook’un çıkış tarihi ertelenmek zorunda kalabilir.

macbook air

Bu kaynaklara göre Apple yeni MacBook Air modelini bugün tanıtsa bile yakın zamanda piyasaya süremeyebilir. Çünkü tüm dünyada yaşanan tedarik sıkıntıları Apple’ın üretim çalışmalarını da etkilemiş durumda. Özellikle Çin’de son haftalarda yaşanan karantina sürecinin Amerikalı teknoloji devinin planlarını sekteye uğrattığı söyleniyor. Özellikle de Mac üretiminin ciddi darbe aldığı söyleniyor. Bu yüzden Apple’ın yeni MacBook’ların çıkış tarihlerini ertelemek zorunda kalabileceği belirtiliyor. Yeni MacBook’ların tam olarak ne zaman çıkacağı hakkında ise şimdilik bir bilgi paylaşılmadı.

Hem yeni MacBook’un çıkış tarihine dair bu belirsizliğin hem de Apple’ın yeni projeleri hakkında merak edilen detayların bugünkü etkinlikte netlik kazanmasını bekliyoruz. WWDC ile ilgili gelişmeler için takipte kalın.

Ford elektrikli otomobil satışlarının tamamını online yapacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting