Yeni iPad Pro modelleri kapıda

Apple yeni iPad mini için tarihi netleştirdi

Apple’ın yeni iPad Pro modellerini bu hafta içinde tanıtması bekleniyor. Bu yeni modeller, Apple’ın yeni M2 yonga setiyle geliyor.

Amerikalı teknoloji devi Apple her ne kadar eylül ayında iPhone serisini yeni ürünlerle tazelemiş olsa da iPad konusunda kullanıcıları biraz daha bekletmeyi tercih etti. Ancak görünen o ki bu bekleyiş çok yakında sona erecek. Çünkü gelen son haberlere bakılırsa yeni iPad Pro modellerinin eli kulağında.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın paylaştığı bilgilere göre Apple, yeni iPad Pro modellerini önümüzdeki birkaç gün içinde resmen tanıtacak. Bu yeni iPadler, Apple’ın en son çıkan M2 işlemcilerini kullanan ilk iPad Pro modelleri olacak. Öte yandan bu yeni modellerle birlikte iPad Pro serisine geçtiğimiz yılın mayıs ayından beri ilk kez yeni modeller eklenmiş olacak.

yeni iPad Pro

M2 yonga setine geçilmesi, kayda değer bir performans artışını da beraberinde getirecek. Gurman tarafından paylaşılan bilgilere göre M2 yonga setinden güç alan yeni iPad Pro modelleri, bir önceki senenin M1 yonga setli modellerine göre yüzde 20 daha iyi performans verecek.

M2 yonga setine geçilmesi dışında yeni Pro modellerinde kayda değer bir değişim beklenmiyor. Yeni modeller de 11 inç ve 12.9 inç olmak üzere iki farklı boyutta gelecek.

Öte yandan Mark Gurman, yeni Mac modelleriyle ilgili duyumlarını da paylaştı. Gurman’ın aldığı duyumlara göre iPad Pro modelleri gibi yeni Mac modelleri de yıl bitmeden kullanıcılarla buluşmuş olacak.

Elon Musk Twitter anlaşması federal soruşturma altında