Yeni Gears of War Oyunu Hakkında Detaylar

Yeni Gears of War Oyunu Hakkında Detaylar

Yapım aşamasındaki yeni Gears of War oyunu hakkında açıklamalarda bulunan Black Tusk Studios, oyunun yapım süreci hakkındaki detayları paylaştı.

Microsoft‘un Xbox konsollarının en önemli serilerinden olan Gears of War serisi, bugüne kadar Epic Games stüdyosu tarafından geliştiriliyordu. Ancak konsolları için bu kadar önemli olan bir seriyi kaybetmek istemeyen Microsoft, bu yılın başında serinin haklarını Epic Games’ten satın aldı ve kendi bünyesinde yer alan Black Tusk Studious’u yeni Gears of War oyununun yapımı için görevlendirdi. Oyunun tüm haklarının Epic Games’ten Microsoft’a geçtiği bu dev anlaşmanın sonuçlarından biri de Gears of War serisinin başındaki isim olan Rod Fergusson’un Microsoft’a geçmesi oldu.

Gears_of_War_DG (2)

Şu sıralar Black Tusk Studios bünyesinde yeni Gears of War oyununun yapımında sorumlu olan Rod Fergusson, oyunun yapım süreci hakkında açıklamalarda bulundu. Oyunun sadece 100 gündür yapım aşamasında olduğuna dikkat çeken Fergusson, ekibinin şu ana kadar yeni oyunu şekillendirecek temel fikirler üzerinde yoğunlaştığını belirtti.

Yeni Gears of War oyununu şekillendirmek için seçilen bu temel fikirlerin belirlenmesinde, yeni oyunu serinin eski oyunlarıyla nasıl bağlayabilecekleri sorusu dikkate alınmış. Serinin sadık hayranlarını memnun edecek kusursuz bir geçiş oluşturmak için uğraştıklarını dile getiren Fergusson, seriyle ilişkili diğer materyallere de dikkat ettiklerini belirtti. Xbox One‘a özel olarak geliştirilen oyunun, yeni nesil konsolların sunduğu teknik imkanlardan sonuna kadar faydalanması bekleniyor.

Assassin’s Creed: Pirates, Windows Phone’a Geliyor