Bir sonraki Call of Duty oyunu 2023’te geliyor

Call of Duty: Modern Warfare II için şaşırtan duyuru!

Modern Warfare 2’yi kısa süre önce oyun severlerle buluşturan Activision Blizzard, 2023’te de yeni bir Call of Duty oyunu çıkaracak.

Bildiğiniz gibi Call of Duty, oyun dünyasının en başarılı serileri arasında yer alıyor. Hatta en başarılısı olduğu bile pekala söylenebilir. Çünkü yıllardır çıkan her Call of Duty oyunu milyonlarca kopya satıyor ve o yılın en çok satan oyunlarından biri oluyor. Bu yüzden Activision Blizzard da bu seriden yeni oyunlar için oyun severleri çok uzun süre bekletmiyor. Görünüşe bakılırsa serinin bir sonraki oyunu için de uzun süre beklememiz gerekmeyecek.

Bildiğiniz gibi 2019 yılında başlatılan yeni Call of Duty serisinin ikinci oyunu olan Modern Warfare 2, 28 Ekim’de oyun severlerle buluştu. Hem PC’ye hem de Xbox ve PlayStation’a gelen Modern Warfare 2, oyun severlerden büyük ilgi gördü ve daha ilk haftasında 1 milyon kopya satarak seri için yeni bir rekora imza attı.

Modern Warfare 2 daha yeni çıkmış olsa da Activision Blizzard şimdiden serinin bir sonraki oyunu hakkında açıklamalarda bulunmaya başladı. Şirketin yayınladığı son mali raporda, 2023’te Call of Duty serisinden premium bir oyun daha çıkarılacağı paylaşıldı. Oysa Bloomberg, şubat ayında yayınladığı bir makalede, Activision Blizzard’ın 2023’te bu seriye bir yıl ara verebileceğini iddia etmişti.

Call of Duty: Warzone 2.0

Bloomberg gibi saygın bir yayının bu konuda asılsız bir haber yapmak ihtimali oldukça düşük. Anlaşılan o ki Activision Blizzard kısa süre öncesine kadar 2023’te yeni bir CoD oyunu çıkarmayı planlamıyormuş ama bu karardan cayarak 2023’te de seriden yeni bir oyun çıkarmaya karar vermiş. Modern Warfare 2’nin gördüğü yoğun ilgi de şirketin fikrini değiştirmiş olabilir. Çünkü Modern Warfare 2 gösterdi ki her yıl yeni bir oyun çıksa dahi oyun severler bu seriye ilgi göstermeye devam ediyorlar.

Monster, Netflix’te izleyenleri şok etmeye devam edecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir