Ana sayfa Genel Yandex otonom teslimat robotu test ediyor

Yandex otonom teslimat robotu test ediyor

Yandex otonom teslimat robotu geliştiriyor ve ilk testlerine de Moskova’da başladı. ABD’de giderek yaygınlaşan otonom teslimat robotları özellikle hazır gıda/restoran sektöründe büyük ilgi görüyor.

ABD’de Amazon, Postmates ve Starship tarafından geliştirilen, 4/6 tekerlekli ve küçük boytulu teslimat robotlarının bir benzeri de şimdi Moskova’da ortaya çıktı.

Yandex robotla döküman taşıyor

Test için üretilen ilk prototipler şimdilik şirketin ofisleri arasında döküman ve dosya taşıyor. Ancak yakında, Moskovo restoranları, yakın bölgedeki müşterilerine siparişleri Rus teknoloji devinin robotları ile gönderebilecek.

Yandex.Rover adı verilen otonom robot altı tekerleğe sahip ve şirketin otomobiller için geliştirdiği otonom sürüş teknolojisini kullanıyor.

Halo Reach PC sistem gereksinimleri belli oldu

Test boyunca Yandex.Rover’ları biraz geriden bir teknisyen de takip ediyor ve aracın şehir içinde bir probleme sebep vermemesi için tetikte duruyor.

Yandex’in robotları tanıtmak için yayınladığı videoyu ise aşağıda izleyebilirsiniz:

 

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler