Ana SayfaGenelAirBnb kiralık evleri kontrol edecek

AirBnb kiralık evleri kontrol edecek

Kullanıcılar arasında kısa dönem kiralık ev/oda aracılığı yapan AirBnb kiralık evleri artık kontrol edeceğini açıkladı.

Kullanıcılarından gelen şikayetlerin artması üzerine, uygulamada gösterilen ev ile gerçekte karşılaşılan ev arasındaki farkların artık dolandırıcılık boyutuna ulaştığı anlaşıldı.

Evde yangın çıktı, su bastı, sizi başka eve götüreceğiz

Pek çok “ev sahibinin” kendi evinin tercih edilmesi için, gerçekle bağlantısı olmayan cezbedici fotoğraflar koyduğuna dair şikayetler yoğunlaşmıştı. Kısa dönem ev kiralayan kullanıcılar uzun yolculuklardan sonra kalacakları eve ulaştıklarında dolandırıldıklarını fark ediyordu. Ancak çoğu çaresizlikten evde kalmayı kabul etmek zorunda kalıyordu.

Ya da bazı kullanıcılar kalacakları şehre vardığında ev sahibinden son dakika telefonu alarak evde yangın çıktığı ya da su bastığı gibi uyarılar almaya başlamıştı. Bu yüzden de ev sahibinin yönlendirdiği başka bir evde kalmak zorunda bırakılıyorlardı. Bu evler de söz verilen kalitenin çok altına ve turistlerin ihtiyaçlarına çok uzak bölgelerde yer alıyordu.

AirBnb 2020’den itibaren özel ekipler kuracağını ve her bölgedeki kiralık ev ilanlarını bizzat kontrol edeceklerini açıkladı. Buna göre kiralık ilanı verilen evin ilandaki görselleri ile gerçek görünümü arasında dolandırıcılık seviyesinde bir fark görünürse, ilgili ev AirBnb servisinden kaldırılacak. Ev sahibi de AirBnb servisinen çıkartılacak.

Yandex otonom teslimat robotu test ediyor

Popüler ev kiralam uygulaması ayrıca artık bu tür şikayetler halinde, misafirlerin başka bir evde kalmaya zorlandığı durumlarda, konaklama ücretini misafire geri ödeyeceğini de açıkladı. Bu da ev sahiplerinin para alma garantisinin ortadan kalkması ve farklı eve yönlendirme dolandırıcılığının son bulması anlamına gelecek.

airbnb 1

 

 

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting