Xiaomi Mi Fold, Galaxy Fold’un yarı fiyatına satılacak


Katlanabilir ekranlı akıllı telefon sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Samsung ve Huawei’nin ardından Xiaomi de Mi Fold modeli ile sahneye çıkmaya hazırlanıyor. İşte Xiaomi Mi Fold fiyatı ve diğer detaylar.

Samsung 2015’ten bu yana üzerinde çalıştığı katlanabilir ekranlı akıllı telefon modelini geçtiğimiz Şubat ayında tanıtmıştı. Galaxy Fold, içe doğru katlanan yapısı ve birbirinden bağımsız iki ekranı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Samsung’un katlanabilir ekranlı cihazı, pek çok özelliği ile kullanıcıları cezbetmeyi başarmış olsa da 1980 dolarlık fiyatı ile hayal kırıklığı yaratmıştı.

Samsung’un ardından gözler Huawei’ye çevrildi. Çinli üretici katlanabilir ekranlı akıllı telefonunu Mobil Dünya Kongresi’nde görücüye çıkardı. Mate X ismiyle tanıtılan telefon dışa doğru katlanan yapısı ve Galaxy F’e nazaran daha geniş ekranları ile takdir toplamıştı. Fakat Galaxy F’den ucuz olması beklenen Mate X, 2800 dolar civarındaki fiyatı ile dudak uçuklattı.

Uygun fiyatlı Xiaomi Mi Fold geliyor

Samsung ve Huawei’den fiyat anlamında beklediğini bulamayan kullanıcılar rotayı Xiaomi’ye çevirdi. Xiaomi’nin bir süredir üzerinde çalıştığı, çift taraflı katlanabilen yapısıyla dikkat çeken Mi Fold hakkında bazı yeni detaylar ortaya çıktı.

Xiaomi Mi Fold’un bu yılın ikinci çeyreğinde tanıtılacağı ve fiyatının da Galaxy Fold’ın yarısı kadar olacağı iddia edildi.

Eğer sızdırılan bilgiler doğruysa Xiaomi Mi Fold, 999 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Şimdilik Xiaomi Mi Fold’un hangi bölgelerde satışa sunulacağı netlik kazanmış değil.

Huawei fiyatları düşebilir!


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin