Xiaomi Black Shark tanıtıldı! İşte fiyatı!

xiaomi black shark p

Xiaomi’nin bir süredir gündemde olan oyun odaklı akıllı telefon modeli Black Shark sonunda tanıtıldı. Xiaomi Black Shark daha önce de belirtildiği üzere gücünü Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 845 yonga setinden alıyor. Çinli üretici müşterilerine RAM ve dahili depolama bazında iki farklı seçenek sunmuş. Dileyenler 6GB RAM + 64GB dahili depolama alanı, dileyenler ise 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanına sahip modeli alabilirler.

Xiaomi Black Shark! Sudan ucuz oyun telefonu!

Xiaomi’nin Black Shark’ta önem verdiği temel nokta soğutma sistemi. Malum bu telefon oyun odaklı bir cihaz olduğu için soğutma sistemi büyük önem arz ediyor. Çünkü uzun süreli oyun deneyimleri telefonun ısınmasına ve bu da performansın düşmesine neden olabiliyor.

xiaomi black shark 3

Bu durumu göz önünde bulunduran Xiaomi, Black Shark’ta yeni bir sıvı soğutma sistemi kullanmış. Bu sistem sayesinde CPU sıcaklığı anlık olarak 8 dereceye kadar düşürülebiliyor.

Ekran tarafında ise maliyeti düşük tutabilmek için IPS LCD panel tercih edilmiş. 18:9 en boy oranına sahip olan bu ekran HD+ çözünürlüğünde. Ayrıca Xiaomi’nin keskin reknler için MEMC görüntü işleme çipinden yararlandığını da belirtelim.

Xiaomi Black Shark oyun odaklı bir akıllı telefon olmasına karşın, kamera konusunda da son derece yetenekli. Telefonun arka kısmında 12MP f/1.75 + 20MP f/1.75’lik iki kameradan oluşan bir ana kamera modülü mevcut. Ön tarafta ise selfie çekimleri için ayrılmış olan 20MP’lik bir kamera var.

xiaomi black shark 2

İşin en güzel yanı ise Xiaomi Black Shark fiyatı. Keza Çinli üretici 6GB RAM’li versiyonu 477 dolardan, 8GB RAM’li versiyonu ise 557 dolardan satışa sunacak. Telefonu ön sipariş ile satın alan ilk 50.000 kişiye, harici olarak satılacak olan 28 dolar değerindeki gamepad’in de hediye olarak verileceği belirtiliyor.

Telefonun global pazara ne zaman geleceği ise netlik kazanmış değil.

xiaomi black shark 1 1

Xiaomi Comet ve Sirius yepyeni bir teknolojiyle geliyor!