Xiaomi 14 Ultra’nın Çıkış Tarihi Belli Oldu

Xiaomi 14

Kasım ayında piyasaya sürülen Xiaomi 14 serisinin yeni üyesi Xiaomi 14 Ultra’nın çıkış tarihi belli oldu. Telefon beklenenden önce çıkacak.

Bildiğiniz gibi Xiaomi, heyecanla beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonları Xiaomi 14 ve 14 Pro’yu kasım ayında satışa çıkardı. İlk olarak Xiaomi’nin kendi memleketinde, yani Çin’de satışa sunulan telefonlar, kullanıcılar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Çin’deki satışlarıyla Xiaomi’nin yüzünü güldüren Xiaomi 14 serisi, çok yakında global lansmanını da gerçekleştirecek.

Biz Xiaomi 14 ve 14 Pro’nun global lansmanı için beklerken, Xiaomi 14 Ultra’dan önemli bir haber geldi. Görünen o ki Ultra modeli, beklediğimizden önce piyasaya sürülecek.

Xiaomi 14 Ultra

Hatırlarsanız daha önce gelen söylentilerde Xiaomi 14 Ultra’nın mart ayında piyasaya sürüleceği belirtiliyordu. Ancak bu hafta gelen yeni bir sızıntı, telefonun bu tarihten önce çıkacağına işaret ediyor. Bu yeni sızıntıya göre telefon Barselona’da düzenlenen Mobile World Congress’te tanıtılacak. MWC’nin bu yılki ayağı 26-29 Şubat tarihleri arasında gerçekleşeceği için, Xiaomi 14 Ultra’nın lansmanını da bu tarihler arasında bekleyebiliriz.

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alacak. Telefonun 6.67 inçlik AMOLED bir ekrana sahip olması bekleniyor. Bu ekranın yenilenme hızı ise 120 Hz olacak. Xiaomi 14 serisinin diğer üyeleri gibi Ultra modeli de Leica imzalı lensler kullanacak. Telefon hakkında hala merak konusu olan en büyük soru, telefonun global pazara sunulup sunulmayacağı. Çünkü Xiaomi’nin Ultra modelini Çin’e özel yapması da gündemde.

Realme Note 50 Resmen Tanıtıldı