Xiaomi 14 sertifika alırken görüldü

Xiaomi 14 Pro

Çok yakında piyasaya sürülmesi beklenen Xiaomi 14, Çin’de 3C’den sertifika alırken görüldü; Telefonun şarj hızı kesinleşmiş oldu.

Xiaomi 13 serisinin bu yılın başında piyasaya sürülmesinin ardından Xiaomi cephesinde gözler şirketin bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonuna, yani Xiaomi 14’e çevrildi. Bu seri daha önce çeşitli sızıntı ve söylentilerle gündemimize gelmiş olsa da şu ana kadar teknik özellikleri hakkında bildiklerimiz oldukça kısıtlıydı. Neyse ki sonunda beklediğimiz bilgiler gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde gelen sızıntıyla birlikte telefonun Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alacağının kesinleşmesinin ardından, bu kez de telefonun batarya hızı netlik kazandı.

Hatırlarsanız Xiaomi 14 hakkında daha önce ortaya çıkan bilgilerde, standart modelin 4860 mAh’lık bir bataryaya, Pro modelinin ise 5000 mAh’lık bir bataryaya sahip olacağı söyleniyordu. Ayrıca standart modelde şarj hızının 90 W, Pro modelinde ise 120 W olacağı belirtiliyordu. Ayrıca Pro modelinde 50 W kablosuz şarj özelliği de olacağı söyleniyordu. Gelen son haberler, o dönemde paylaşılan bu bilgilerin doğru olma ihtimalini arttırıyor.

Xiaomi 14

Xiaomi 14, bu hafta Çin’in 3C kurumundan sertifika alırken görüldü. Batarya özelliklerine odaklanan bu sertifika, telefonun şarj hızının daha önce iddia edildiği gibi 90 W olacağını doğruladı. Bu da geçtiğimiz haftalarda gelen bu iddiaların geri kalanının doğru olabileceğini gösteriyor.

Xiaomi’nin amiral gemisi telefonları için 90W hızlı şarj yeni bir özellik olmasa da standart modeller için kesinlikle öyle. Çünkü Xiaomi 13’te standart modelin şarj hızı 67 W’ta kalmıştı.

PlayStation 5 sahiplerine ücretsiz oyun müjdesi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir