Ana SayfaGenelXbox yenilgiyi kabul etti Series X satışları açıklanmayacak

Xbox yenilgiyi kabul etti Series X satışları açıklanmayacak

Xbox patronu Phil Spencer, yeni nesil savaşlarında yenilgiyi çok erken kabul etti. Microsoft bu yıl Series X ve S satışlarını açıklamayacak.

Yeni nesil oyun konsolları Series X ve PS5 teknik satışa sunuldu. Amerika pazarında her iki konsolun satışa sunulmasının ardından gözler satış rakamlarına çevrilmişti. Geçtiğimiz nesilde hezimete uğrayan Xbox tarafının bu nesilde şeytanın bacağını kırması bekleniyordu. Ancak bu yine mümkün olmayacak gibi görünüyor.

PlayStation 5 ısınma sorunu ile gündemde

- Reklam -

Xbox patronu Phil Spencer, yeni nesil savaşlarında yenilgiyi çok erken kabul etti. Microsoft bu yıl Series X ve S satışlarını açıklamayacaklarını belirtti.

Phil Spencer The Guardian‘a verdiği röportajda; “Bunun manipülatif göründüğünü biliyorum ve bunun için özür dilerim. Ancak ekibimin konsol satışlarına odaklanmasını istemiyorum. Yaptığımız tüm işlerin birincil sonucu, kaç oyuncu gördüğümüz ve ne sıklıkla oynadıklarıdır. Xbox’ı yönlendiren budur. Hem kamusal hem de içeride başka bir şeyi vurgulamaya başlarsam, odağımızı değiştirir. Geriye dönük uyumluluktan yoksun olan şeyler daha az ilgi çekici hale gelir. Oyunlarımızı PC’ye koymak, birisinin gidip bir Xbox Series X satın almasına gerek kalmamasının bir nedeni haline geliyor. Buna hızlıca sarılacağım. Oyuncu sayılarını kamuya açıklıyoruz. Kaç tane konsol sattığımız değil, ne kadar oyuncu kazandığımız önemli. Bu yüzden konsol satışlarını açıklamayacağız.” dedi.

Microsoft tarafından bu açıklamanın gelmesi oldukça talihsiz olmuş diyebiliriz. Çünkü bu açıklama ile yenilgi direkt kabul edilmiş gibi görünüyor. İngiltere’de PS5 daha satışa sunulmadan bu hafta satılan oyunların tam yüzde 19’u PS5’e aitti. Bu rakam bile Xbox’a ilginin olmadığını açıkça gösteriyor.

Xbox Series X

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting