Ana SayfaGenelXbox uygulaması kullanışlı bir özellik alıyor!

Xbox uygulaması kullanışlı bir özellik alıyor!

Microsoft, Xbox PC uygulamasına, kullanıcılara zaman kazandıracak kullanışlı bir özellik ekliyor. İşte tüm detaylar.

Şirket, oyun performans göstergesini Aralık ayında test etmeye başladı ve şimdi aracı kullanıma sunuyor. Xbox Experiences kıdemli ürün müdürü Tila Nguyen, şirket blogunda “Yeni uygulama, oyunun ne kadar iyi çalışmasını beklediğimize dair bir tahmin göstererek benzer özelliklere sahip PC’lerdeki oyunun performansını karşılaştırıyor” dedi. “Bilgisayarınız grafiksel olarak zorlu bir oyunu çalıştırma görevine uygun değilse, oyunu çalıştırmak için neye ihtiyacınız olduğuna dair daha fazla ayrıntı almak için oyunun sistem gereksinimlerini görüntüleyebilirsiniz.” Yani özelliğin yaptığı oyunun nasıl görüneceğine dair net bir bakış sunmak olacak.

Xbox uygulaması kullanışlı bir özellik alıyor!

Microsoft’un belirttiği üzere Xbox bünyesindeki her oyun için bir performans kontrolü göremeyebilirsiniz. Bu, özellikle daha küçük bir kurulum tabanına sahip yeni başlıklar için geçerli olacaktır. Bu, heyecanlandığınız bir oyunun sisteminizde çalışmayacağını öğrenince hayal kırıklığına uğrasanız bile, boşa harcanan emekten tasarruf etmenizi sağlayacak kullanışlı bir araç olacak. Özellikle veri sınırı olanlar için memnuniyetle karşılanabilir. Bu özellik, gerçekten oynayamadıkları bir oyunu indirmekten kaçınmak isteyen kullanıcılar için oldukça yararlı olacak.

Buna ek olarak, blog gönderisi, Microsoft’un yakın zamanda uygulamada gezinme deneyimini de iyileştireceğini belirtiyor. Gezinme artık kenar çubuğunda olacak ve pencerenin sol alt kısmındaki bir sıra aracılığıyla oyun yükleme ilerlemesini görüntüleyebilirsiniz. Bir oyunun yüklenmesi tamamlandığında da bir bildirim alacaksınız.

Diablo 4, Immortal gibi oyun içi harcamalara bel bağlamayacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting