Ana SayfaGenelYouTube Music yeni özelliği ile dikkat çekiyor

YouTube Music yeni özelliği ile dikkat çekiyor

YouTube, ilk olarak Spring Recap’den (Bahar Özeti) başlayarak en iyi sanatçılarınızın, şarkılarınızın, albümlerinizin ve oynatma listelerinizin yeni sezonluk özetlerini YouTube Music’te sunmaya başladı.

YouTube Music yeni özelliği ile dikkat çekiyor. YouTube, geçen yılın sonunda Spotify Wrapped tarzı bir yıllık özet yayınlamıştı, ancak şimdi YouTube’un sahibi Google, konsepti sezonluk özetlerle daha da ileriye götürüyor.

YouTube ürün yöneticisi Ayshaw Khan bir blog gönderisinde, “2021 özetine benzer şekilde, kişiselleştirilmiş içeriğinizi YouTube Music uygulamasındaki Spring Recap açılış sayfasında ve kişiselleştirilmiş Spring Recap oynatma listenizde bulacaksınız” dedi.

YouTube Music

“Arkadaşlarınıza baharın en sevdiğin şarkılarından bahsetmek ister misiniz? İstatistik kartınızın altındaki oka dokunarak Spring Recap çalma listenizi ve istatistiklerinizi kolayca paylaşın.”

YouTube Music

YouTube Music yeni özelliği ile dikkat çekiyor

Spotify‘ın yıllık özetlerinin yayınlanması, genellikle her yıl internette keyifli bir kaç güne işaret ediyor. İnsanların en çok hangi müziği dinlediğinin dikkatlice gözlemlenmesiyle oluşturulan listeler ve birkaç gün boyunca herkesin story’lerinde ve Facebook veya Twitter zaman akışlarına bu listeleri paylaştığını görmek her zaman eğlenceli.

YouTube music

Görünüşe göre YouTube, bu paylaşılan deneyimi kendisi için de bir gelenek haline getirmeye çalışıyor, ancak örneğin ben, henüz Twitter zaman akışımdan geçen herhangi bir YouTube Müzik özeti görmedim. Kendi YouTube Müzik sayfamı tararken de henüz kendi özetimi de rastlamadım. Kısa süre önce Apple Music’e de abone oldum ve Apple Music Replay 2022 çalma listemi  de paylaşmayı isterdim, ancak hizmet bana henüz bir liste oluşturacak kadar müzik dinlemediğimi söylüyor. Belki YouTube’da da asıl sorun budur.

YouTube, içerik oluşturucuların düzeltmeler yapmasını kolaylaştıracak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting