Ana SayfaGenelXbox Series X ve S Türkiye fiyatı yine düştü!

Xbox Series X ve S Türkiye fiyatı yine düştü!

Son dönemde döviz kurlarında yaşanan düşüş konsol fiyatlarına da yansıdı. Xbox Series X ve Series S fiyatları önemli ölçüde düştü. İşte konunun detayları.

Geçtiğimiz yıl getirilen yüzde 50’lik ek gümrük vergisi konsol fiyatlarının önemli ölçüde artmasına neden olmuştu. Bu vergiler yeni yıl ile birlikte yüzde 20’ye düştü. Bu düşüş ile birlikte hem Series X, hem de Series S fiyatında önemli düşüşler meydana geldi.

Aslında Sony’nin yeni nesil konsolu PS5’in fiyatı da düştü. Fakat bu düşüş etiketlere yansımadı. Çünkü hali hazırda PS5 bulmak pek de mümkün değil. Cihaz çıkışının üzerinden aylar geçmiş olmasına karşın karaborsadan kurtulamadı. Hal böyle olunca konsolun fiyatı da 9000 TL seviyelerinden aşağıya düşmedi.

Xbox Series X ve S Türkiye fiyatı yine düştü!

Xbox cephesine geçtiğimizde ise iki yeni nesil konsolda da dolar bazlı düşüşler görüyoruz. Malum son dönemde dolar ve euro TL karşısında değer kaybetti. Hatta dolar şu sıralar 7TL’nin altını gördü. Hal böyle olunca Xbox konsollarının ülkemizdeki fiyatı da düştü.

Elbette bu düşüş ne kadar daha devam eder kestirmek güç. Fakat şu anda Series S fiyatı 4000 TL’ye kadar düşmüş durumda. Bu konsolun ülkemizdeki ilk satış fiyatı 5500 TL dolaylarındaydı. Kısacası 1500 TL’lik azımsanmayacak bir indirimden bahsediyoruz. Aynı şekilde 8300 TL’den çıkan Series X fiyatı da 7000 TL dolaylarına kadar inmiş durumda.

Diablo 2 HD konsollar ve PC için geliyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting