Diablo II HD remaster bu yıl PC ve konsollara geliyor

Diablo 2 Resurrected PC sistem gereksinimleri ve dahası

Blizzard, Diablo II oyununu yeniden düzenliyor. Bu yılın ilerleyen günlerinde platformlar arasında çapraz ilerleme desteği ile klasik aksiyon oyununu PC ve konsollarda tekrar oynayabileceksiniz.

Diablo II oyunu, büyük bir revizyon geçiriyor. İnternete sızan birkaç haberden sonra Blizzard, Diablo II Resurrected’ı Blizzcon 2021’in yalnızca çevrimiçi sürümünde resmen duyurdu. 2000 yılında ilk kez piyasaya sürülen oyunun yeni sürümü bu yıl PC, Switch, PS4, PS5 ve Xbox’ta piyasaya sürülecek. Oyun, PC ve konsol arasında çapraz ilerleme ile desteği sunuyor. HD remaster hem temel oyunu hem de eklemesi olan Lord of Destruction’ı içerecek.

Diablo II HD remaster bu yıl PC ve konsollara geliyor

Revizyon PC ve konsol için hem orijinal aksiyon oyununu hem de mükemmel Lord of Destruction sürümünü dahil ettiğini belirtti. Modern render ve aydınlatma teknolojilerinden yararlanmak için grafikleri güncellemenin yanı sıra Blizzard, Diablo II’nin 27 dakikalık çekim için sinematik çekimini modernize ettiğini söyledi. D2‘nin beş perdelik hikayesini yedi kişiye kadar başka insanlarla oynayabileceksiniz. Daha büyük yaşam kalitesi iyileştirmeleri ve kahramanlarınız arasında eşya aktarmak gibi şeylere duyulmaması, deneyimi 20 yıl öncesine göre daha keyifli hale getirmek için getiriyor. Blizzard, Diablo II: Resurrected’ı PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X / S ve Nintendo Switch’te yayınlayacağını duyurdu. Oyun bugünden itibaren 40 $ ‘a (yaklaşık olarak 278 Türk Lirasi) ön sipariş olarak sipariş edilebilir. Oyunun fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Microsoft Windows 10 için bir sonraki 21H1 güncellemesini duyurdu