Ana sayfa Genel Windows 10 Mobile'in 64 Bitlik Versiyonu Geliyor

Windows 10 Mobile’in 64 Bitlik Versiyonu Geliyor

Microsoft, Windows 10 Mobile’ın 64 bitlik yeni versiyonunu çok yakında yayınlayacağını açıkladı. Bu yeni versiyon telefon üreticilerinin daha gelişmişi telefonlar üretmesine olanak sağlayacak.

Microsoft yeni mobil işletim sistemi Windows 10 Mobile’i bir süre önce yayınladı. Merakla beklenen işletim sistemi şimdiden birçok kişiye ulaşmış olsa da, hala tamamlanmaktan oldukça uzak. Microsoft sık sık yayınladığı güncellemeler ile Windows 10 Mobile’a yeni özellikler eklemeye, gerekli konularda geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Bu güncellemere çok yakında oldukça önemli bir tanesi daha eklenecek. Microsoft çok yakında işletim sisteminin 64 bitlik bir versiyonunu yayınlamaya hazırlanıyor.

Windows 10 Mobile Redstone Güncelleştirmesi ortaya çıktı

Şirketin bu yıl yeni bir Lumia cihaz çıkarmayı planlamadığı ve 2017 yılında da büyük ölçüde Surface Phone’a odaklanacağı göz önüne alındığında, 64 bitlik versiyonun yayınlanması son derece mantıklı görünüyor. Çünkü yenilenmiş versiyon üst segment telefonların daha iyi performans sergilemesini sağlayabilir. Ayrıca sadece Microsoft değil, Windows Mobile telefonlar üreten diğer şirketler de 64 bitlik bu işletim sisteminin sunduğu imkanları kullanabilir. Bu 64 bitlik yeni versiyonun telefon üreticilerine sunacağı en büyük imkanlardan biri, 4GB’tan fazla RAM kapasitesini desteklemesi olacak.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok şarj tüketen uygulamalar 2020

Akıllı telefonların bitmek tükenmek bilmeyen en büyük sorunu; çabuk tükenen şarjı. Peki en çok şarj tüketen uygulamalar hangileri? Cevabı makalemizde. Akıllı telefonlar son 10 yıllık...

Son Haberler