Ana SayfaHaberABD Hükümeti Windows 10'u Tercih Ediyor

ABD Hükümeti Windows 10’u Tercih Ediyor

Microsoft daha birkaç gün önce ABD hükümetine dava açmış olsa da, iki taraf birlikte çalışmaya devam ediyor. ABD hükümeti ve Microsoft arasında imzalanan yeni anlaşma kapsamında hükümet çalışanları Windows 10’a geçecek.

windows 10

Son günlerde ABD hükümeti ile teknoloji firmalarının adları genellikle yaşanan tartışmalar nedeniyle gündeme geliyor. Ancak bu durum hükümet birimlerinin teknoloji firmalarına düşman olduğu anlamına gelmiyor. Microsoft daha birkaç gün önce ABD hükümetine dava açtı ama bu durum iki tarafından sadece birkaç gün sonra yeni bir anlaşmaya imza atmasına engel olmadı.

Windows 10’u daha fazla kullanıcıya ulaştırmak istenen Microsoft ve ABD hükümeti arasında önemli bir anlaşma imzalandı. Microsoft, 4 milyon Savunma Bakanlığı çalışanının bilgisayarına Windows 10 yükleyecek. Üstelik iki taraf arasındaki ortaklık bununla da kalmayacak. Pentagon’dan yapılan açıklamaya göre ABD hükümeti çalışanlarının evlerinde de yeni işletim sistemini kullanmasını istiyor. Hükümet tarafından yapılan açıklamayla, hükümet çalışanlarına Microsoft’un yeni işletim sistemini hem işte hem de evde kullanmanın sağlayacağı kolaylıkların anlatılacağı duyuruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU