Ana SayfaGenelWhatsapp'ın yeni özellikleri merak uyandıracak

Whatsapp’ın yeni özellikleri merak uyandıracak

Dünyanın en çok kullanılan haberleşme servislerinden biri olan WhatsApp, 3 yeni özelliğini daha resmen duyurdu.

Whatsapp’ın yeni özellikleri merak uyandıracak. WhatsApp bu aralar resmen kendini yeniliğe adamış gibi görünüyor. Neredeyse her hafta karşımıza bir başka özellikle çıkan Amerikalı teknoloji devi, son zamanlarda daha çok grup sohbetlerine yönelmiş gibi duruyor.

WhatsApp, yeni gizlilik kontrolleri ekliyor

Hatırlanacağı üzere bu kategoriye ilişkin ilk önemli hamlesini grup kullanıcı sayısını arttırarak yapan WhatsApp, daha sonra ise gruplara katılım için yönetici onayı uygulamasını getirmişti. WhatsApp’ın yeni duyurduğu 3 özellik de yine grup kullanıcılarını ilgilendirirken, bu defa hitap edilen kitle yazılı mesajlaşma değil sesli iletişim olacak.

WhatsApp Image 2022 03 29 at 19.40.04

WhatsApp’tan yapılan açıklamaya göre, bundan sonra kullanıcılar grup üyeleriyle gerçekleştirdiği sesli aramalarda diledikleri kişinin sesini kısabilecekler. Yani bir diğer ifadeyle, dinlemek istenmeyen kişinin doğrudan sessize alınması artık mümkün.

Whatsapp’ın yeni özellikleri merak uyandıracak

Benzer durum görüntülü konuşmalar için de geçerli olacak. Her ne kadar şu an için görüntüye yönelik bir uygulama yoksa da, WhatsApp kullanıcıların toplu görüntülü konuşmalarda istedikleri kişinin sesini kısabilecekler.

WhatsApp üç mavi tik

Amerikalı teknoloji devi tarafından grup kullanıcıları için getirilen son yeni özellik ise, bir hayli kritik. Artık WhatsApp kullanıcıları bir taraftan grup üzerinden sesli ya da görüntülü konuşma yaparken, diğer taraftan ise istedikleri kişi ile özelden sohbet edebilecekler.

Görüldüğü üzere ünlü teknoloji devi, rakiplerinin gerisinde kalmamak için elinden gelenin fazlasını yapıyor. Tabi doğal olarak sektörün lideri konumunu koruyarak bu çalışmalarının karşılığını fazlasıyla aldığını da söyleyelim.

Huawei Samsung arasındaki rekabet kızışıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting