Ana SayfaGenelWhatsApp yeni özelliği ile çok iddialı

WhatsApp yeni özelliği ile çok iddialı

Kullanıcılarının gizlilik haklarını ön planda tutan ve bu yönde sürekli gelişmeler yaparak gündeme gelen mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bu kez de gruplardan sessizce çıkabilme özelliğini getirmeyi hedefliyor.

WhatsApp yeni özelliği ile çok iddialı. WhatsApp, şu anda mevcut grup içerisindeki aktif üyelerden herhangi biri ayrıldığında tüm grup üyelerine bildirim gönderiyor. Yapılması muhtemel yeni güncelleme sayesinde ise üyelerden biri gruptan ayrıldığında yalnızca grup yöneticisine bildirim gitmesi amaçlanıyor. Güncellemeden sonra üyeler, gruptan ayrılan kullanıcıyı artık direkt olarak göremeyecek. Kişilik ve gizlilik haklarına oldukça önem veren WhatsApp ürün yöneticisi Ami Wora, yeni güncellemeyi şu şekilde açıklıyor;

WhatsApp, yeni gizlilik kontrolleri ekliyor

“WhatsApp’ın özel bir görüşme için en güvenli yer olduğuna inanıyoruz. Diğer hiçbir küresel mesajlaşma hizmeti; kullanıcılarının mesajlarına, medya, sesli mesaj, video araması ve mesaj yedeklemesine bu ölçekte güvenlik sağlamıyor.”

WhatsApp, gruplardan sessizce çıkmanızı sağlayan bir özelliği test ediyor

WhatsApp yeni özelliği ile çok iddialı

Gruplardan sessizce ayrılma özelliğinin yanı sıra artık kullanıcılar ‘’Bir Kez Görüntüle’’ şeklinde gönderilen mesajların ekran görüntüsü alınmasını da engelleyebilecek. Şu anda test aşamasında olduğu bilinen bu iki yeni özeliğin her ne kadar Snapchat ve Instagram’dan ilham alınarak getirildiği düşünülse de kullanıcıların gizlilik haklarını büyük ölçüde koruduğu çok açık.

WhatsApp nihayet verdiği sözü tuttu!

Yapılan güncellemenin hayata geçmesiyle birlikte kullanıcıların kendilerini daha özgür hissedeceği şüphesiz. Peki siz WhatsApp’ın yeni güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Çalınan Bored Ape NFT’lerine bir yenisi daha eklendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting