WhatsApp tatil modu özelliği ile geliyor işte merak edilen detaylar

WhatsApp yeni özellikler

Kullanıcılar tarafından bir süredir beklenen WhatsApp tatil modu özelliği, sonunda geldi. Peki bu özellik ne tür fırsatlar sunacak?

Android beta sürümü ile birlikte, WhatsApp tatil modu özelliği iyice gündeme düştü. Uygulama sürümü “2.20.206.2”ye yükseltilen WhatsApp, bu sayede önemli bir gelişme yakalamayı başardı. Aslında bu özellik bundan kısa bir süre önce de uygulamada yer almıştı.

Arşivlenmiş sohbetler özelliği olarak da bilinen bu özellikler, bir süre beta sürümünde kaldı ve hemen ardından kaldırıldı. Bahsi geçen değişiklik, böylece fazla tutunamadan hayatımızdan çıktı.

Tatil modu özelliği keyfinizin bölünmesini engelleyecek

Bundan önceki özellik ile birlikte sohbetler arşivlense bile yine de size mesaj gelebiliyordu. Bu durumun ne kadar sinir bozucu olduğunu tahmin etmek pek zor değil. Tatilinizin ortasında istemediğiniz mesajları almak can sıkıcı olabiliyor.

WhatsApp tatil modu

WhatsApp tarafından geliştirilen yeni özellik ile birlikte, mesajlar arşivlense bile ana sayfaya düşmeyecek. Bu sayede istemediğiniz mesajları görmek gibi bir problem olmayacak. Kısacası arşivleriniz  bile yok sayılabilecek. Elbette daha sonradan mesajları açıp görebileceksiniz.

Bu yeni güncellemede önemli olan mesajların bir yerde toplanması ve bunun sizlere gösterilmemesi. Özellik henüz kullanıma hazır değil. Android ve iOS için bu yılın son ayında gelebilir. Facebook tarafından geliştirilen WhatsApp, muhtemelen bununla birlikte başka özellikleri de alacaktır. Sizce tatil modu gerçekten de kullanışlı olacak mı? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.