WhatsApp, sesli mesajlar için yeni güncelleme yayınlayacak

w2

WhatsApp, geniş kullanıcı tabanının kullanıcı deneyimini geliştirmek için sürekli olarak platformuna yeni özellikler ekliyor ve güncelliyor. Ve şimdi, en son ekleme, sesli mesajları daha etkileşimli hale getirmeye odaklanıyor gibi görünüyor.

Meta’nın sahibi olduğu popüler mesajlaşma platformu Whatsapp, şu anda mesaj tepkileri, anket özelliği ve çoklu cihaz desteği gibi yeni özellikleri test ediyor. Ancak yeni özellikler burada bitmiyor çünkü aynı zamanda sesli etkileşimleri iyileştirmeye yardımcı olacak ek özellikler getirmeye de çalışıyor. İyileştirmeler, taslak önizleme, kaydı duraklatma ve devam ettirme yeteneği , sohbet dışında oynatma, oynatmaya devam etme ve hatta dalga formu görselleştirme gibi güncellemeler sayesinde olacak.

WhatsApp

WhatsApp’ta sesli mesaj göndermek 2013’ten beri gündemde. Ancak platformun ana odağı olmasa da şirket, günde ortalama 7 milyar sesli mesaj gönderildiğini belirtti. Bu nedenle, açıkça uygulamanın popüler bir işlevidir ve şirketin onu daha da geliştirmeye çalışması şaşırtıcı değildir. Yaklaşan özelliklerden biri, kullanıcıların orijinal sohbetin dışında olsalar bile sesli mesajları dinlemelerini sağlayan Sohbet Dışında Oynatma özelliğini içeriyor. Bu çok istenen bir özellik olduğunu söyleyelim.

Ek olarak, kullanıcılar yakında kayıtları da duraklatabilecek ve devam ettirebilecekler. Bir başka yeni özellik de, yeni Taslak önizleme özelliği ile sesli mesajlarını göndermeden önce dinleyebilmesidir. Son olarak, Dalga Biçimi Görselleştirme size sesli mesajın sesinin görsel bir temsilini veriyor. Bu özelliklerin tümü, birkaç hafta içinde canlı derlemede kullanıma sunulması bekleniyor.

Apple Watch Series 7 için şarj sorunu ortaya çıktı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir