Ana sayfa Genel Volkswagen Group, Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü’nde sınıfta kaldı!

Volkswagen Group, Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü’nde sınıfta kaldı!

Volkswagen Group’un, 1 Eylül tarihinde Avrupa Birliği’nde yürürlüğe girecek olan Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü ile ilgi planları tutmadı. Alman otomotiv devi WLTP standartlarında sınıfta kaldı. İşte detaylar.

Önce Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü kısaca WLTP nedir? Ona bakalım. Avrupa’da üretilen ve satılan otomobilleri 1980 yılından bu yana Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü (NEDC) olarak adlandırılan bir standarda tabii tutuluyor. Otomobillerin CO2 emisyon değerlerini ve yakıt tüketimlerini denetleyen bu standart günümüzde otomobillerde kullanılan yeni teknolojiler ve değişen sürüş koşuları nedeniyle yetersiz kalıyor.

AB, bu nedenle yeni otomobillerin yakıt tüketimleri ve CO2 emisyon değerleri hakkında daha doğru bir parametre sağlayacak olan Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü hazırladı ve 1 Eylül’de yürürlüğe koyacak. Otomobil üreticilerini bir hayli zorlayacak olan WLTP testleri mevcut NEDC testleri gibi teorik sürüş profillerine dayanmıyor ve daha gerçekçi sürüş verileri sunuyor.

Gelelim Volkswagen Group’un 1 gün sonra yürürlüğe girecek olan WLTP ile olan durumuna. Otomotiv devinin Satış ve Pazarlama Müdürü Thomas Zahn, Perşembe günü bir basın açıklaması yaptı. Zahn, açıklamasında markanın Almanya’daki çekirdek satış hacmini oluşturan modellerin yarısının WLTP testlerinden geçemediğini itiraf etti. Sonuçlara göre 14 Volkswagen modelinden sadece 7’si testlerden geçer not aldı!

Markanın en çok satan modeli Volkswagen Golf, WLTP onayını alamadı!

Öte yandan oldukça zor geçen ve yavaş ilerleyen WLTP testlerinden yakınan Zahn, Volkswagen Golf’ün en geç Eylül ayı sonunda testlerden geçeceğini açıkladı.

Alman otomotiv devi yaşanan bu aksilikten dolayı bazı modellerin teslimatını Eylül ve Ekim aylarında yavaşlatacak. Tabii teslimatlardaki gecikmelere ve düşen satış hacmine bağlı olarak markanın yılın üçüncü ve dördüncü çeyreğindeki kârını da düşürecektir. Ancak Alman otomotiv devi yılın son aylarından oldukça umutlu.

Volkswagen ve SEAT hatalı otomobilleri satmaya devam ediyor!

Volkswagen

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler