Çinli devin yeni telefonu kocaman pile sahip olacak

vivo

vivo son yıllarda ismi en çok öne çıkan telefon üreticilerinden biri. Çin pazarında iyi bir paya ve satış başarısına sahip olan vivo, Y77 modeliyle kendinden oldukça söz ettirmişti. Şimdi de sırada Y78+ modeli var. Bu telefonun birkaç temel özelliği Çin’in FFC’si olarak bilinen TENAA’da paylaşıldı.

Y78+ adıyla gelecek olan vivo V2271A bazı temel özellikleriyle birlikte TENAA tarafından listelendi. Y77’nin devamı niteliğindeki yeni modelde minimum 4900 mAh değerinde pil olacak görünüyor. Belki kapasite belki biraz daha fazla olabilir.

Üç kamerayla listelenen telefon hakkında daha fazla bilgi yok. Fakat söylentiler telefonun sadece Çin pazarına özel olacağını içeriyor. Kaynaklara göre vivo Y78 adında özellikleri biraz daha kırpılmış bir model uluslararası pazarda satışa sunulacak.

Kaynaklar telefonda Dimensity yonga seti, yüksek yenileme hızına sahip Full HD+ ekran, hızlı şarj desteği olacağını belirtiyor. Bununla birlikte telefon Çin pazarında OriginOS Ocean işletim sistemiyle çıkacak. Fakat uluslararası pazarda ise Android 13 üstüne geliştirilmiş olan FuntouchOS ile satışa sunulacak.

vivoVivo

Tüm söylenenler ve sızıntılar, Y78+ hakkında değil. Şirketin X Flip adındaki katlanabilir ekranlı telefonu hakkında da iddialar var. OPPO Find N2 Flip modeliyle aynı boyuttla olacağı ileri sürülen bu modelde, Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci, 6.8 inç’lik FHD+ çözünürlüğünde katlanabilir ekran, 4400 mAh değerinde pil yer alacak. Konuyla ilgili olarak ufak bir bilgilendirme dipnotu düşelim; Çinli şirket X Flip için birkaç farklı prototip geliştirmiş ve en başta Snapdragon 8+ Gen 1 yerine farklı bir işlemci kullanmak istemiş.

Microsoft yapay zekayı denetleyen ekibi kovdu