Ana SayfaGenelÜnlü sosyal medya devi yepyeni bir tasarıma geçiyor

Ünlü sosyal medya devi yepyeni bir tasarıma geçiyor

Dünyanın en çok kullanılan ikinci sosyal medya platformu olan YouTube, kendini yenilemeye devam ediyor.

Ünlü sosyal medya devi yepyeni bir tasarıma geçiyor. Sosyal medya dünyasının en büyük isimlerinden biri olan YouTube, ayrıca en çok kullanıcıya sahip isimler listesinde de Facebook’un ardından ikinci sırada geliyor. Son zamanlarda daha çok etkileşimin arttırılmasına yönelik çalışmalarıyla dikkat çeken sosyal medya devi, şimdi de oldukça kapsamlı tasarım merkezli yeni bir güncelleme paketinin servis edildiğini duyurdu.

YouTube, podcast işini ciddiye almaya başladı!

YouTube görünümünü baştan aşağı değiştirecek olan bu güncelleme paketinin içerisinde pek çok önemli değişiklik var. Henüz bütün kullanıcılara ulaşmayan ancak birkaç gün içerisinde yolculuğunu tamamlayacak olan tasarım güncellemesine baktığımız zaman ilk dikkatimizi çeken husus, platforma dahil olan “Ambiyans Modu” oluyor. Eğer kullanıcılar video izleme esnasında bu modu aktif hale getirirlerse, sayfanın renk tasarımı tamamen video içeriğine özel bir renge bürünüyor ve bu sayede tam ekrana geçilmeden de oldukça şık ve dikkat dağıtmaktan uzak bir seyir imkanı yakalanıyor.

YouTube, içerik oluşturuculara yeni bir özellik sunacak!

Ünlü sosyal medya devi yepyeni bir tasarıma geçiyor

Güncelleme paketi ile gelen bir diğer özellik ise, tuş tasarımlarında saklı. Buna göre artık beğen, paylaş vb. gibi tuşlar doğrudan ana sayfa şablonu üzerinde değil de ayrı bir buton içerisinde görünecek. Üstelik bu butonların rengi de arka tasarımdan farklı olacağı için, ambiyans modu değişliklerinden de etkilenmeyerek kullanıcıların görsel zevklerini olumsuz etkilemeyecek.

YouTube, spamler ile savaşmak için yeni araçlar sunuyor

Dediğimiz gibi güncelleme paketi oldukça kapsamlı ve hepsini tek tek saymak son derece uzun bir zaman alacaktır. Ancak eğer henüz deneyimlemediyseniz, önümüzdeki birkaç gün içerisinde tüm bu yenilikleri bizzat test etme imkanına kavuşacağınızı bir kez daha hatırlatalım.

iPhone 14 serisi, dosya aktarım hızları nedeniyle eleştiri yağmuruna tutuldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting