Ünlü jokey Halis Karataş’ın hayatı film oluyor

halis karataş filmi

Türk atçılığının gelmiş geçmiş en iyi jokeylerinden biri olan Halis Karataş’ın hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Son dönemde biyografi tarzındaki filmlerin sayısında önemli bir artış var. Nitekim sadece Ekim ayı içerisinde 2 adet biyografi tadında yapım sinema severlerle buluşacak. Müslüm Gürses’in hayatına odaklanan Müslüm filmi ve belgesel tadında hazırlanan Yılmaz Güney’in hayatını anlatan Çirkin Kral Efsanesi, Ekim ayında vizyona girecek.

Görünen o ki ilerleyen dönemde bu tarz filmlerin sayısı artmaya devam edecek. Zira sinema dünyasından gelen haberler, biyografi tadındaki yapımların yaygınlaşacağını gösteriyor.

Karataş dört nala vizyona geliyor!

Son dedikodulara göre, Türk atçılığının en ünlü isimlerinden biri olan Halis Karataş’ın hayatı da beyaz perdeye aktarılacak.

Halis Karataş ve Bold Pilot isimli atın hikayesine odaklanacak olan filmde Ekin Koç ve Farah Zeynep Abdullah gibi ünlü isimlerin de rol alacağı belirtiliyor.

Film Halis Karataş’ın ilk yıllarına ve yıldızının parlamaya başladığı döneme odaklanacak. Ayrıca Karataş’ın Bold Pilot ile rekor kırarak kazandığı Gazi Koşusu’da filmde işlenecek. Filmde, Atman ekürisinin rekortmen tayı Bold Pilot ile üst üste kazandığı yarışlar sonrasında yıldızı parlayan Karataş’ın Türkiye’nin en iyi jokeyi olma yolunda attığı adımlara şahitlik edeceğiz.

Filmin ne zaman vizyona gireceği henüz kesinlik kazanmış değil. Ay Yapım ve Med Yapım ortaklığında hazırlanan yapımın şu anda prodüksiyon aşamasında olduğu belirtiliyor.

Ekim ayında vizyona girecek yerli filmler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir