Ana Sayfa Haber Jobs'a Özel Ön Gösterim Yapıldı

Jobs’a Özel Ön Gösterim Yapıldı

Fikirleri ile dünyayı değiştiren teknoloji dâhisi Steve Jobs’ın hayatını anlatan Jobs filminin ön gösterimi, 15 Ağustos Perşembe günü, İstinyePark AVM Cinemaximum’da gerçekleştirildi. Pek çok ünlü isimden, köşe yazarından ve bilişimciden oluşan 120 kişilik özel bir davetli grubunun katıldığı bu özel gösterimin ev sahipliğini, Türkiye’nin en geniş mağaza ağına sahip APR’si (Apple Premium Reseller) olan Pupa yaptı.   

Tüm dünyadaki teknoloji ve bilişim algısını kökten değiştiren Apple’ın kuruluş ve gelişim sürecinin işlendiği film, bir yandan 20.yy’ın en önemli mucitlerinden sayılan Jobs’ın yükseliş ve düşüşlerini anlatırken, öte yandan da bir dâhinin insan olarak portresini çiziyor. Senaryosunu Matt Whiteley’in yazdığı, yönetmenliğini Joshua Michael Stern’ün yaptığı filmin başrollerini Ashton Kurcher, Dermot Mulroney ve Josh Gad paylaşıyor.ashton-kutcher-as-steve-jobs

Misafirlere Jobs’ın biyografi kitabının da hediye edildiği bu özel gösterim, uzun süredir bu filmi bekleyen Jobs hayranları için de özel bir anlam taşıyor. Ocak ayında Sundance Film Festivali’nde sınırlı sayıda izleyiciyle buluşan filmin, Apple’ın 37. kuruluş yıldönümü olan 19 Nisan’da gösterime gireceği duyurulmuş; ancak bu tarih ağustos ayına ertelenmişti. Pupa’nın gerçekleştirdiği bu ön gösterimle Jobs filmi Amerika’da vizyona girmeden önce Türkiye’de izlenmiş oldu.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting