Üniversiteler açılacak mı? Kesin bilgi geldi!

üniversite kontenjanları boş

Covid-19 salgını sebebiyle kampüslerinden uzak kalan lisans ve ön lisans öğrencileri bu eğitim öğretim yılında üniversitelerin yüz yüze eğitime geçip geçmeyeceğini merakla bekliyordu.

Üniversiteler açılacak mı? Kesin bilgi geldi! Üniversite öğrencilerinin gündeminde olan üniversiteler ne zaman açılacak sorusu yanıt buldu.

YÖK 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimine göre üniversitelerin açılacağı tarihi netleştirdi.

Üniversiteler açılacak mı? Kesin bilgi geldi!

2019’un Mart ayında Türkiye’de görülmeye başlanan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle üniversiteler yüz yüze eğitime ara vermek zorunda kaldı.

Üniversitelerde yeni eğitim-öğretim yılıyla birlikte yüz yüze eğitimin 13 Eylül’de başlayacağı müjdesi verildi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Ankara’da Hacettepe Üniversitesi’nde, “Yükseköğretim Kurulunun geleceğe dair yeni vizyonunu” açıkladı. YÖK Başkanı Özvar şu ifadeleri kullandı:

“Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır. Bununla birlikte yükseköğretim kurumlarımızla koordinasyonun sağlanabilmesi için salgının seyrine göre harmanlanmış eğitim modeli de örgün programlarda halen olduğu gibi kullanılmaya devam edebilecektir. Özellikle uygulamalı eğitimlerin gerekli tüm tedbirler alınarak yüz yüze yapılmasının sağlanması program kazanımlarının elde edilmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. Teorik derslerin ise salgının seyrine göre yüz yüze veya belirli bir oranda uzaktan öğretimle verilebileceğini hatırlatmakta yarar görmekteyim.”

WhatsApp’a yeni özellik! Herkes bunu bekliyordu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir