Ucuz Samsung Galaxy Z Fold6 İptal Edildi

Galaxy Z Fold6

Samsung bu senenin 2. yarısında Galaxy Z Flip6 ve Galaxy Z Fold6’yı piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Ancak bu telefonlarla ilgili dedikodular iyice birbirine girmiş durumda. Son olarak da uygun fiyatlı Z Fold6’nın iptal edildiği ileri sürüldü. Lafı daha fazla uzatmadan neler olduğuna birlikte bakalım.

Bir süredir Samsung’un ucuz Galaxy Z Fold6 çıkaracağı söyleniyor. Fakat farklı kaynaklardan raporlarda ucuz bir modelin olmadığı Z Fold6 Ultra’nın geliştirildiği iddia edildi. Bir de bu rivayetlerin üstünde ucuz Z Fold6’nın rafa kaldırıldığı dedikodusu eklendi. Ortalık tam anlamıyla alev yerine dönmüş durumda. Kore medyasından tanıdık bir isim olan The Elec, Samsung’un uygun fiyatlı Z Fold6 stratejisini yeniden gözden geçirdiğini, yetersiz ürün farkı ve pazardaki belirsizler nedeniyle telefonu iptal ettiğini ifade etti. Özetle bu sene sadece Galaxy Z Flip6 ve Galaxy Z Fold6 çıkacak.

Galaxy Z Fold6

Samsung’la ilgili dedikodulardan devam edelim. Hatırlarsanız nisan ayı sonlarında GalaxyClub NL tarafından ilginç bir iddia ortaya atılmıştı. GalaxyClub NL, Galaxy S24 Fan Edition kısaca S24 FE’nin yolda olduğundan bahsetmişti. Siteye göre Samsung R12 kod adlı bir cihaz üzerinde çalışıyor. Daha önce çıkan FE serisi telefonların kod isimleri R’le başlıyordu. Mesela Galaxy S23 FE’nin kod adı R11. R12’nin Galaxy S24 FE olması muhtemel. Samsung’un planlarına aşina kaynaklara dayandırılan yeni bir rapor S24 FE’nin ismini direkt vermeden, şirketin R12 adında gizli bir model geliştirdiğini belirtiyor. Kısaca yeni rapor GalaxyClub NL’nin paylaştığı bilgileri doğrulamış oluyor.

Samsung bir yandan da Galaxy S25’i geliştirmeye devam ediyor. Daha önce dedikodularla ünlü Naver sitesinde Koreli üreticinin S25’te tasarımı değiştireceğinden bahsedilmişti. Çin’in sosyal medyası Weibo’da yer alan bir söylentiye göre Samsung, S25’te yeni tasarım dili kullanacak ve bununla birlikte S25 serisinin tüm modellerinde titanyum çerçeve kullanacak. Tasarım değişikliğinin olması beklenen bir durumdu, bu dedikodu Naver’in iddiasını da destekliyor.

Apple Vision Pro Çin’de Göründü