Apple Vision Pro Çin’de Göründü

vision pro 3

Vision Pro’nun farklı ülkelere çıkacağını duymayan kalmadı. Apple’ın bunun için hazırlık yaptığı bildirilmişti. Karma gerçeklik gözlüğü Çin’in resmi kurumunda keşfedildi. İşte detaylar…

Sizlerle dün paylaştığımız haberde Vision Pro‘nun küresel pazarda satışa sunulması için Apple’ın hazırlık yaptığından ve eğitimler verdiğinden bahsetmiştik. Daha bu haberin sıcaklığı tam geçmeden başka bir gelişme daha yaşandı. Çin’in düzenleyici kurumunun veritabanında Vision Pro (A2117) ve gözlüğün pil paketi (A2697) listelendi. Bu durum yakın zamanda Çin’de lansman gerçekleşebileceğini gösteriyor. Zaten Çin’deki bazı Apple çalışanlarının Vision Pro eğitimlerine katıldığı rivayet ediliyor. Apple, karma gerçeklik gözlüğünü ABD’de çıkarmadan önce çalışanlara özel eğitim vermişti. Bloomberg’e göre cihaz WWDC’den kısa süre sonra ABD dışında satışa sunulacak.

Vision Pro

Karma gerçeklik gözlüğünün ilk çıktığındaki rüzgarı kaybettiği ve tüketicilerin ilgisinin azaldığından söz ediliyor. Ming-Chi Kuo bu sene 700 ila 800 bin adet gözlüğün sevk edilmesinin planlandığını ancak Apple’ın bu sayıyı 400 – 450 bine düşürdüğünü belirtti. Kuo yaptığı açıklamada, “Apple, Vision Pro’yu farklı ülke pazarlarında piyasaya sürmeden önce sipariş sayısını azalttı. Bu durum ABD pazarındaki talebin beklentilerin ötesinde düştüğünü gösteriyor. Talebin düşmesinden sonra Apple da ABD dışı pazarlara dikkatli yaklaşmaya başladı” dedi.

Ünlü analist 2025’te yeni bir modelin çıkmayacağını söylerken sözlerine de şu şekilde devam etti: “Şirket gözlükle ilgili yol haritasını gözden geçiriyor. Bu nedenle gelecek yeni bir modelin piyasaya sürülmeyeceğini düşünüyorum. 2025’teki gözlük sevkiyatının yıllık bazda düşmesi muhtemel.”

PlayStation 5 Xbox Series X/S’i Beşe Katladı