Ana Sayfa Cep Telefonu Ucuz Akıllı Telefonlar Geliyor

Ucuz Akıllı Telefonlar Geliyor

iPhone piyasaya sürülüş fiyatları her kesin cebini yakan cinstendi. Hele hele ülkemizde ki satış rakamları, dışarıya göre bir hayli fazlaydı. Apple yeni ürünlerini tanıtacak bugün. Bu ürünler iphone 5S, İphone 5C’dir.

Bu iphone modellerinin Apple firmasına maliyetini hiç merak ettiniz mi? Hayır ise, Apple bir iphone maliyeti, 285 dolar kadar. Maliyetine baktığımız zaman ülkemizde ki satış rakamlarına “oha” diyesiniz gelebilir. Haklısınız gerçekten. Apple firması da bu serileriler de, baştan aşağı yenileme yaparak, daha ucuz ama daha hızlı hale getirmiş. Bunların tanıtımı yapılacak. Piyasaya çıkışı da, yeni yılı bulmaz sanırım. Bununla beraber Apple firması İpad mini ve Apple Tv tanıtımını da yapacakmış.

iphone-5s-renkler

Apple, iphone 5C ve İphone 5S ucuz olarak hitap ettiği serisinde, işlemci değişikliği, grafik değişikliği, bataryasını, hatta tuş takımını değiştireceği medyaya sızanlar arasındaydı. Bugün neyin ne olduğunu göreceğiz. İphone 5C ve İphone 5S serilerinde yapılan bu değişikler, İphone modelini ucuzlatacak lakin, diğerlerinden performans olarak aşağı bir seviyeye çekmeyecektir. Tam tersi Apple firmasının hedefinde, önceki serilerden daha iyi bir duruma getirilmiş İphone modelleri vardı. İşte bu yeni tanıtılacak olanlar bunu sağlıyor. Mesela çok fazla eleştiri toplayan batarya konusu. İphone kullananlar bilirler, hemen kendini salan bir batarya ömrü vardı. Yeni İphone modellerinde bu yaşanmayacak. Daha dayanıklı ve güvenli bir batarya bizleri bu seride bekliyor. Bir de, daha güzel bir özelliğin geleceğinden bahsediliyor. Parmak izi ile kullanılacak bir İphone… Açılıp, kapanma işlemleri gibi güvenlik gerektiren diğer işlemlerde kullanılmak üzere parmak izi özelliği gelebilir bu seride…

İphone serilerinde çok konuşulanlardan biri de, yeni piyasaya sürülecek renk çeşidi oldu. Altın rengi, buda İphone 5S ve iphone 5C serisine farklı bir zenginlik katıyor. Bizi ilgilendiren kısmı acaba Türkiye’de bunların fiyatı ne olacaktır. Diğer İphone modelleri ile aynı fiyat uygulaması söz konusu olur mu? Apple firması ucuza piyasaya sürüp, rakiplerine büyük bir darbe hazırlığı içerisinde. Bu pazara olan hakimiyetini daha fazla arttıra bilir. Ancak ülkemizde dolar kuru bu aralar 2 liranın üzerinde seyrediyor. Bu da, rakamların eskilerden pek de farklı olacağını göstermiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting