Ana SayfaGenelTwitter yeni özelliğinde önceliği iOS'a verdi

Twitter yeni özelliğinde önceliği iOS’a verdi

Sosyal medyanın en büyük isimlerinden Twitter, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor.

Twitter yeni özelliğinde önceliği iOS’a verdi. Twitter bir zamanlar Facebook ile büyük bir rekabet içerisindeydi. Sosyal medya devi denildiğinde akla gelen iki isim olarak her zaman Twitter ve Facebook platformları geliyordu. Ancak gelinen noktada, Facebook günden güne kan kaybederken Twitter her geçen gün yeni özelliklerle konumunu sağlamlaştırmayı bildi.

Bugüne baktığımız zaman ise, Twitter neredeyse düzenli olarak yeni özellikleri kullanıcılarına sunan ve dünya gündemine yön veren bir sosyal medya devi haline geldi. Şirket tarafından açıklanan en yeni özellik ise, yine oldukça çok konuşulacak ve muhtemelen çokça da kullanılacak cinsten.

Buna göre, artık sesli sohbet odası sahipleri, konuşmalarından istedikleri kesitleri kırparak takipçileriyle paylaşabilecekler. Şu an için Twitter bu ses kliplerinin süresini 30 saniye ile sınırlandırdı. Ayrıca sohbet esnasında manipülasyona sebebiyet verebileceği düşüncesiyle, şimdilik bu özellikten sadece sohbet odasının sahipleri yararlanabilecekler. Yani bir sohbet odasına katılan dinleyiciler, bu sohbetten kesit paylaşamayacaklar.

Twitter, Spaces için yeni bir özellik test ediyor

Twitter yeni özelliğinde önceliği iOS’a verdi

Diğer taraftan Twitter’ın kullanıma sunacağı bu özellik ilk etapta sadece iOS kullanıcıları için geçerli olacak. Android kullanıcılarının bu özelliği deneyebilmeleri içinse, bir müddet daha beklemeleri gerekecek.

Son olarak Twitter’ın üzerinde çalıştığı yenilikler bununla da sınırlı değil. Ünlü sosyal medya platformuna yakın kaynaklardan gelen haberlere göre, şirketin halihazırda üzerinde çalıştığı ve adeta bomba etkisi yaratacağı düşünülen birkaç yenilik daha mevcut. Ancak bunlar hakkında şimdilik kesin bir bilgi paylaşılmış değil.

PayPal, Ukraynalılara ücretsiz özellikler sunuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting