Facebook, Twitter’a rakip oluyor!

Facebook Twittera rakip oluyor

Sosyal medya devi Facebook geliştirdiği yeni uygulamayla mikro blog sitesi Twitter’a rakip olmaya hazırlanıyor.

Dünya genelinde ciddi bir gelişim göstererek en popüler iletişim araçlarından biri olan sosyal medya rekabetinde işler iyice kızışmaya başladı.

Facebook, Twitter'a rakip oluyor!

Sosyal medya devi Facebook geliştirdiği yeni uygulamayla mikro blog sitesi Twitter’a rakip olmaya hazırlanıyor. Dünya genelinde ciddi bir gelişim göstererek en popüler iletişim araçlarından birisi haline gelen Facebook, rekabeti kızıştırmaya başladı. Sosyal medya sitelerinin aralarındaki rekabet sürekli olarak büyümeye devam ediyor. Bunlar arasında birbirleriyle sık sık gündeme gelen Facebook ve Twitter arasındaki kapışma ise önümüzdeki günlerde daha çok kızışacak gibi duruyor.

Şirkete yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre sosyal medya devi, dev mikro blog sitesine benzeyen bir uygulama üzerinde çalışmalar yürütüyor. Facebook üzerinden faaliyet göstermesi beklenen yeni uygulama iOS ve Android tabanlı mobil cihazlardaki yerini aldıktan sonra kullanıcılar hem takip etmek istedikleri yayınları seçebilecek, hem de yazmak istediklerini yazarak tüm takipçilerinin görebileceği iletiler paylaşabilecek.

Yazılacak olan iletilerde aynı Twitter’da olduğu gibi karakter sınırı olacağı belirtilirken, sosyal medya devinin bu hamleyle beraber Twitter’a büyük bir çalım atabileceği belirtiliyor.

Lara Croft: GO ay sonunda çıkıyor!