Ana sayfa Genel Foursquare ve Twitter Birleşti

Foursquare ve Twitter Birleşti

Bu birleşmeyle beraber konum etiketleri; aynı konumda atılan tweet’leri göstermekle birlikte kullanıcılara aynı yerde bulunan kişilerle tanışma olanağı da sağlamış olacak.

Kullanıcılar bazında yalnızca çok özel olarak adlandırılan konum bildirmekten pek fazlasını ifade etmeyen bu yeni anlaşma sonucunda Twitter’ın markalara nasıl ulaşacağı ve bundan gelir elde edip etmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Tek bilinen şey ise Sosyal Medya Devi ve Konum Bildirme Uygulamacılarının yeni projeleri ile Facebook’a rakip olacakları. Zira Facebook; geçen yıl Whatsapp’ı satın almıştı.

Twitter, kendi hesabından yayınladığı bir tweet ile Foursquare veritabanını kullanacağı yeni bir ortaklığı kullanıcılara duyurdu.

50e14ad58fcb03f141000176

Twitter kullanıcıları kısa zaman içerisinde Foursquare veritabanından çekilen konumları belirtip etiketleyebilecek. Anlaşma sonucunda Twitter; Foursquare’de bulunan tüm konum bilgisine erişme imkânını da sahip olmuş olacak.

Yani şu an için Dünyada en çok kullanılan konum bildirme uygulaması olan Foursquare yeni bir ses getirecek projeye imza atmış oldu.

Foursquare ile birlikte Twitter’da yeni bir tweet atarken konumu açtığınızda yalnızca bulunduğunuz şehri değil, direkt olarak mekânları da seçme imkânına kavuşmuş olacağız.

Playstation 4 Yaması Geliyor!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 3 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler