Twitter tasarım çizgisinde ufak değişiklikler yapıyor

Twitter çalışanı şok bir açıklama ile gündemde

Sosyal medya dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Twitter, son zamanlarda sürdürdüğü tasarım değişikliklerine kaldığı yerden devam ediyor.

Twitter tasarım çizgisinde ufak değişiklikler yapıyor. Twitter, özellikle Elon Musk ile olan çekişmesi yüzünden son aylarda oldukça yavaşladı. Bu yavaşlamanın daha çok tasarım ve özellik bazında olduğunu da söyleyebiliriz. Instagram ve Meta başta olmak üzere pek çok sosyal medya devinin hemen her gün yeni özellik ve tasarım değişiklikleri duyurmaya devam etmesinin ardından, Twitter’da son zamanlarda güncelleme çalışmalarına hız vermişe benziyor.

Twitter, TikTok tarzı videoları benimsiyor

Sosyal medya devi, son yayınladığı güncellemeyle birlikte özel mesaj kullanıcılarının dikkatini çekmiş olabilir. Buna göre Amerikalı şirket, kullanıcıların kendi aralarındaki mesajlaşmalarında kullandıkları menülerini yeniden elden geçirmiş. Bu sayede, artık mesajlaşmalar çok daha az gözü yoracak. Ancak tabi bu sadece bir başlangıç.

Twitter alışveriş özelliği bazı problemler doğurabilir

Twitter tasarım çizgisinde ufak değişiklikler yapıyor

Twitter sessiz geçen dönemlerin acısını çıkarabilmek için dört koldan yeniliklere sarılmış durumda. Şirketin şu sıralar pek çok önemli özellik üzerinde birden çalıştığı biliniyor ki bu özelliklerden biri de kayan videolar. Eğer bu özellik hayata geçerse, bundan sonra Twitter’da kayan videoları görebileceğiz. Bunun anlamı kullanıcılar, kendi tarzlarına göre ve beğenileri dikkate alarak listelenmiş videoları yana kaydırmak suretiyle izleyebilecekler. Peki bu size bir yerlerden tanıdık geliyor mu?

Elon Musk Twitter davası 17 Ekim'de başlıyor

Tahmin edeceğiniz üzere Twitter, bu özellikler için TikTok’tan esinlenmiş gibi görünüyor. Öyle ki yana kayan videoları ilk karşımıza çıkaran isim Çinli sosyal medya deviydi. Bakalım önümüzdeki günlerde bu esinlenmeleri başka ne gibi güncellemeler izleyecek?

Pixel 7 özellikleri bir kez daha sızdırıldı