HTC, yeni bir VR kulaklığı piyasaya sürmeye hazırlanıyor

htc4

Son gelen bilgilere HTC Vive serisinden yeni bir VR kulaklığı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket 2022’nin son günlerinde cihazını piyasaya sürmeyi hedefliyor.

HTC VR kulaklıklar konusunda oldukça başarılı; daha önce 2021 Ekim ve Ocak aylarında Vive Flow ve Vive Wrist Tracker olmak üzere iki yeni ürünü tanıtmış ürünler piyasada oldukça popüler olmuştu. Şimdi, markanın resmi Twitter hesabından yeni VR kulaklığı ile ilgili bir tweet paylaştı. Tweette, VR kulaklığının resmi ile “Go Small or go home” iletisini paylaştı.

Ayrıca şirket, bir iletiye cevaben “Büyük bir şey üzerinde çalışıyoruz… küçük demek istiyoruz. Bu yeni bir kulaklık!” şeklinde açıklaması da dikkat çekti. Şirketin bir önceki modellerden çok daha yeni özellikler sunması bekleniyor.

HTC

Şu an itibariyle, ürün özellikleri ile ilgili bir bilgi yok, öyleki hangi isimle tanıtılacağına dair de bir bilgi yok. Şunu hatırlatmakta fayda var; Vive Flow, yenilikçi bir form faktörü ile piyasaya sürülen, ancak 499 ABD Doları gibi pahalı bir fiyat etiketi ile piyasaya sürülen bir çift VR gözlüğüydü. Eşsiz tasarımına rağmen, şirketin Vive Flow’u performansı ve sınırlı daldırma nedeniyle eleştirildi. Dolayısıyla, yeni modelin bu formülde iyileştirmeler getirmesini bekleyebiliriz.

Amazfit Falcon tasarım ve temel özellikleri ortaya çıktı