Twitter sesli tweet özelliği ile karşımızda!

Twitter sesli tweet

Twitter sesli tweet özelliğini iOS kullanıcılarının beğenisine sundu. iPhone kullanıcıları sesli tweetler atabiliyor.

Popüler sosyal medya platformu Twitter, yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Yeni özelliklerini önce iOS platformuna sunan Twitter bugün yepyeni özelliği ile karşımıza çıktı. iPhone ve iPad kullanıcıları için OTA üzerinden sunulan Twitter sesli tweet özelliği bugünden itibaren kullanılabiliyor.

Facebook arama sonuçları Google gibi olacak

Aynı WhatsApp ve diğer platformlarda olduğu gibi Tweet göndermek yerine ses kaydı yaparak bunu takipçileriniz ile paylaşabiliyorsunuz. Kullanıcı arayüzü açısından oldukça minimalist bir tasarım ile gelen bu özellik şimdilik kademe kademe sunuluyor. Bu özelliği kullanabilmek için ilk olarak App Store’dan uygulamayı güncellemeniz gerekiyor. Daha sonra özelliğin OTA üzerinden sunulmasını bekleyebilirsiniz.

iPhone kullanıcılarının ses kaydı yapıp gönderebildiği bu özellik dediğimiz gibi şimdilik iPhone ve iPad’de çalışıyor. Android kullanıcıları ise şimdilik sadece bu ses kayıtlarını dinleyebiliyor. Çok yakında Android’e de gelecek olan bu özellik, özellikle yazmaya üşenenlerin sıkça kullanacağı bir opsiyon olacak gibi görünüyor.

Web sitesi üzerine ve macOS’teki uygulamasına uzun bir süre gelmeyecek olan ses kaydı gönderme özelliği umarız WhatsApp gruplarına dönmez. İnsanlar Twitter’a bir şeyler okumak için giriyor. Dinleme olayı bu yüzden muhtemelen sıkça kullanılacak bir seçenek olmayacak.