Twitter sorgulama altında

Twitter, Microsoft'u veri kullanım politikasını ihlal etmekle suçluyor

AP ve San Francisco Chronicle’a göre San Francisco yetkilileri, altı eski kıdemli çalışanın şirkete karşı dava açmasının ardından Twitter hakkında yeni bir soruşturma başlattı. İşte tüm detaylar.

Davacılar, şirketi yerel ve federal yasaları çiğnemekle ve genel merkezindeki bazı odaları çalışanlar için yatak odalarına çevirme çabasıyla bina yasalarını ihlal etmekle suçluyorlar. Şehrin yetkilileri, şirket hakkında ilk olarak Aralık 2022’de bazı konferans odalarını dönüştürdüğüne dair bir raporun ardından şirket hakkında bir soruşturma başlatmıştı. Hatırlarsanız, Elon Musk, bir dizi toplu işten çıkarmanın ardından kalan Twitter çalışanlarından, “yüksek yoğunlukta uzun saatler” çalışmalarını bekleyen “son derece sert” bir iş tutumuna bağlanmalarını istedi. Çalışanlara yatak odaları hakkında hiçbir bağlam verilmediği bildirildi. Ancak, söylemlere dayanarak, Musk’ın çalışanların çok uzun saatler çalışmasını beklediği ve gece boyunca dinlenecekleri veya uyuyacakları bir yere ihtiyaç duyacakları sonucuna varılabilir.

Twitter sorgulama altında

Yeni Hyundai KONA

Davadaki davacılardan biri, Twitter’da küresel tasarım ve inşaatın eski baş proje yöneticisi Joseph Killian. Musk’ın ekibinin, uyumaya çalışan personeli rahatsız ettikleri için harekete duyarlı ışıkları kaldırmak da dahil olmak üzere bina kurallarını ihlal etmesi talimatını verdiğini söyledi. Görünüşe göre şirketin ev sahibi talebi reddetti, ancak yine de izinsiz olarak ışıkları kapatmak için bir elektrikçi tutmak zorunda kaldı. Killian ayrıca, ekibi ilk müdahale ekiplerinin odalara girmesini engelleyeceği konusunda uyarmasına rağmen, acil durumlarda kilidi otomatik olarak açılmayan uyku bölümleri için daha ucuz kilitler takmasının söylendiğini söyledi.

ASUS yeni taşınabilir monitörü ile tüm dengeleri değiştirebilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir