Twitter, SMS kimlik doğrulamasında beklenmeyen problem

Twitter para kazanmanın yeni bir yolunu sunacak

Twitter uzun süredir problemlerle gündeme gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda şimdi de SMS doğrulaması ile ilgili bir sorun ortaya çıktı. İşte tüm detaylar.

Twitter, Google Voice numaralarını iki faktörlü kimlik doğrulamadan çıkarmış gibi görünüyor. Sanal telefon numaralarını SMS kimlik doğrulamasından engelleyen ilk şirket olmasa da, değişiklik, CEO Elon Musk’ın bot hesaplarını platformdan çıkarmak için agresif hareketleriyle bağlantılı olabilir. 9to5Google tarafından bildirilen yeni davranış, kullanıcıların hesaplarını doğrulamak için bir Google Voice numarası kullanmasını engelliyor gibi görünüyor.Ayrıca, daha önce Google Voice ile kimlik doğrulaması yapılan kullanıcılar hesaplarına erişemeyebilirler. Twitter’ın artık bir halkla ilişkiler departmanı yok, bu nedenle konuyla ilgili net bir cevap almak da mümkün değil.

Twitter, SMS kimlik doğrulamasında beklenmeyen problem

Musk, Twitter’ı satın alıp CEO olarak devraldığından beri platformdaki botları yok etme konusunda sesini yükseltiyor. Bu ayın başlarında Platformer, şirketin Rusya, Endonezya, Hindistan ve Malezya’daki ağlar da dahil olmak üzere dünya çapında 30 mobil operatörden gelen trafiği engellediğini bildirdi. Botlarla olan savaş kapsamında şimdi SMS doğrulamaları da etkilenmiş görünüyor.

Platform hesabınızı Google Voice kimlik doğrulaması ile kurduysanız, numarayı desteğe başvurmadan değiştirebilmelisiniz. Bu numarayı kaldırmak ve birincil operatör hattınızı eklemek için Twitter Ayarları > Güvenlik ve Hesap Erişimi > Güvenlik > İki Faktörlü Kimlik Doğrulama’ya gidebilirsiniz. Şirket uzun süredir problem üstüne problem ile boğuşuyor.

MediaTek akıllı telefon yonga seti pazarında liderliğine devam ediyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir