Ana SayfaGenelGoogle Nest cihazlar için ek koruma getiriyor

Google Nest cihazlar için ek koruma getiriyor

Google Nest cihazlar ile ilgili önemli bir karar alındı. Bundan kısa bir süre önce bu cihazlara herhangi bir çift faktörlü kimlik doğrulama zorunluluğu getirilmemişti. Şimdi ise durum değişti. İşte haberimizin detayları.

Google, Nest kullanıcı hesaplarını Google hesaplarına taşımayanlar için güvenlik önlemlerini artırıyor. Şirketin yakın zamanda Nest hesabını Google’a taşımayan kullanıcılara çift faktörlü kimlik doğrulama zorunluluğu getirmesi bekleniyor. Böyle bir durumda olan kullanıcılar, Nest hesaplarını kullanmaya devam etmek istiyorlarsa yeni bir güvenlik önlemi almaları gerekiyor.

Google Nest cihazlar için talepte bulundu

Şirket, Nisan ayından itibaren Nest hesaplarına zorunluluk getiriyor. Bu hesabınıza başka bir cihazdan giriş yaptığınız anda Google, e-posta adresinize tek kullanımlık bir doğrulama kodu postalayacak.

Google Nest cihazlar

Eğer Nest hesabınıza giriş yapmak istiyorsanız bu kodu girmek zorunda kalacaksınız. Ancak bu adımı tamamlamanız ile birlikte, aynı cihazdan bağlanmak için e-posta doğrulama kodu girmeniz gerekmeyecek. Google tarafından getirilen çift faktörlü kimlik doğrulamayı kullanmak istemiyorsanız, hesabınızı Google’a taşımak zorunda kalabilirsiniz. 

Kuruluş, Google hesaplarının Nest’ten daha güvenli olduğunu ve hesabın taşınması durumunda herhangi bir güvenlik zorunluluğunun da olmayacağını söylüyor. Google’ın ortaya çıkan bu fazla güvenlik nedeniyle Nest’le çalışmayı sonlandırdığı ifade ediliyor. Google, IP adreslerine bakarak orada çıkan belirgin değişiklikleri takip ediyor. Otomatik ve kitle hâlindeki girişleri engellemek için Nest hesaplarına reCAPTCHA da eklendi.

Google Haritalar kullanan adam nehre düştü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting