Zamanlanmış tweet sistemi kullanıma açılıyor

zamanlanmış tweet

Mikro blog servisi Twitter, kullanıcıların uzun zamandır istediği bir özelliği kullanıma sunuyor. Peki Twitter’ın merakla beklenen yeni özelliği nedir? Kullanıcılar artık Twitter’da hangi yeteneğe kavuşacak?

Jack Dorsey’in mikro blog servisi, web tarayıcısı üzerinde, Twitter.com üzerinden zamanlanmış tweet özelliğini kullanıma açıyor. Böylece mobil uygulama üzerinden değil ama web tarayıcısı üzerinden Twitter’a bağlananlar, tweet’lerini zamanlayarak ileri bir tarihte atabilecekler.

Zamanlanmış tweet dönemi başlıyor

Yeni sistem, kullanıcıların, sosyal medyadaki prime-time vakitlerinde, ekran karşısında olmaya gerek duymadan, önceden zamanlayarak paylaşım yapmalarına imkan tanıyacak.

Bu sistemle, özellikle büyük şirketler için sosyal medya hesaplarını yönetenler, mesai saatleri dışında, aileleriyle geçirecekleri zamanı bölüp Twitter’a girme zorunluluğundan da kurtulmuş olacak. Artık, mesai saatleri içinde, ileri tarihli tweet’leri kurup, akşamları sosyal medyaya girmeden, iş yapmadan sağlıklı bir şekilde dinlenebilecekler.

Twitter aslında bu yeni özelliği son bir yıldır test ediyordu. Mayıs ayı başında da az sayıdaki kullanıcıya özelliği açmıştı. Şimdi ise tüm kullanıcılar özelliğe erişebilecekler.

Tom Cruise ve Elon Musk’a NASA’dan yeşil ışık

Kullanıcılar dilerlerse yazdıkları tweet’i, yayınlamadan saklama imkanı da bulabilecekler. Böylece ileri bir tarihte, ilgili tweet’in üzerinde yeniden çalışıp düzenleyrek yayına alabilecekler.

Twitter’ın anlık ve daha “amatör” ruhla kullanılmasını savunan kurucusu Jack Dorsey için tüm bu yeni özellikler, büyük bir değişim anlamına geliyor.

zamanlanmış tweet

Öyle görünüyor Dorsey artık eski asi sosyal medya genci tavrını terk edip yatırımcıların taleplerine kulak veren bir iş adamına daha çok yaklaşıyor. Bakarsınız ileride tweet’leri editleme imkanı da açılır. Ancak Dorsey bu konuda çok katı. Yayınlanan tweet’lerin daha sonra değiştirilmesini istemiyor. Bu şekilde Twitter’ın, zaman damgasına sahip bir tür sosyal medya noteri işlevi gördüğünü savunuyor.