Ana SayfaGenelApollo Global, Twitter konusunda Elon Musk'a rakip olabilir

Apollo Global, Twitter konusunda Elon Musk’a rakip olabilir

Yahoo’nun da sahibi olan yatırım şirketi Apollo Global, Twitter konusunda Elon Musk’a rakip olmaya hazırlanıyor.

Elon Musk, Twitter’ı satın almak için 43 milyar dolarlık bir teklif yaparak aslında şirketin pazar değerinin üstünde bir para ödemeyi kabul etmiş, daha sonra da bu anlaşmayı finansal olarak ele almadığını söyleyerek işin para tarafını çok umursamadığını göstermişti. Ancak Musk kesenin ağzını açıp şirket için değerinden fazlasını ödese bile bu şirketi satın alması için yeterli olmayabilir.

Çünkü Musk teklifini resmi olarak sunduğu günden beri şirketi satın almaması için çaba gösteren pek çok farklı unsur devreye girdi. Bunların başında da Twitter yönetim kurulu geliyor. Öyle ki yönetim kurulu Elon Musk’ın şirketi almasını zorlaştırmak için bir acı reçeteyi devreye sokmayı bile göze aldı. Ancak Musk’ın önünde duran tek engel yönetim kurulu da değil. Musk’ın teklifiyle birlikte sosyal medya devinin satılması gündeme gelince farklı alıcılar da ortaya çıkmaya başladı. Görünüşe bakılırsa bu alıcılardan biri de Apollo Global olabilir.

Twitter, Elon Musk'ın devralma teklifine sıcak bakmıyor

Yahoo’nun da sahibi olan Apollo Global Management, doğrudan şirketi kendisi almak yerine almak isteyen başka bir kişiye ya da şirkete fon sağlayarak şirketin kısmı sahibi haline gelebilir. Yani Apollo Global’ın Musk’a parasal destek verdiği bir senaryo da mümkün. Fakat Thoma Bravo gibi şirketi almak için Musk’a rakip olan bir girişimci de Apollo Global’ın desteğini alarak Musk’ı ekarte edebilir. O yüzden Apollo Global’ın olaya dahil olması Musk için sorun teşkil ediyor. Arap saçına dönen bu sürecin nasıl çözümleneceğini bekleyip göreceğiz. Ancak görünen o ki Musk’ın isteğine kavuşması hiç de kolay olmayacak.

iPhone 14 Max tasarımı bir kez daha görüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting