Twitter hatası yüzünden insanların çıplak fotoğrafları yayınlandı

Twitter hatası yüzünden insanların çıplak fotoğrafları yayınlandı

Twitter Circle üzerinde gerçekleşen bir hata yüzünden kullanıcıların çıplak fotoğrafları herkese açık oldu. İşte tüm detaylar.

En azından şimdilik, korumalı olarak bilinen Twitter Circle tweet’lerinize güvenmeyin. Kullanıcılar,  bazı özel Çevre gönderilerini yabancılara ifşa eden bir hata keşfetti. Normalde belli bir kitle ile sınırlı kalması gereken Circle tweetleri herkese açıldı. Bu da beraberinde çıplak fotoğrafların da görülmesine sebep oldu. Circle içerikleri şu anda sık sık takipçilerin Sizin İçin önerilerinde karşımıza çıkıyor. Twitter, halkla ilişkiler ekibini dağıttığı için konu yoruma kapalı.

Twitter hatası yüzünden insanların çıplak fotoğrafları yayınlandı

Circle uygulaması aylardır sorunluydu, ancak kusurlar artmaya devam ediyor. Bu sebeple problemler de büyümeye devam ediyor. Twitter, Elon Musk’ın şirketi satın alıp birçok çalışanını işten çıkarmasından bu yana artan sayıda teknik sorunla uğraşıyor. Birden fazla kesinti, sorunlu API değişiklikleri ve özelliklerin kullanıma sunulması ve kaldırılmasıyla ilgili kafa karışıklığı yaşandı. Sosyal medya devinin reklamcıları elinde tutmak ve kar elde etmek için mücadele ettiği bu dönemde sorunlar ne yazık ki iyi karşılanmıyor. Kullanıcı kaybına sebep olup olmayacağı ise belli değil, zira platformun benzeri bir uygulama mevcut değil. Platformdaki sorunlar tükenmiyor ve kısa vadede de çözülecek gibi değil ancak Musk’ın CEO’luktan geri adım atması ile bir şeylerin düzelmesi belki söz konusu olabilir. Platformu neler bekliyor ileride göreceğiz.

Android telefon kullanıcıları dikkat! Bu güncellemeyi yükleyin!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir