Ünlülerin Çıplak Fotoğrafları İnternete Yayıldı

Unlulerin Ciplak Fotograflari Internete Yayildi

iCloud Hacklendi, Ünlülerin Çıplak Fotoğrafları İnternete Yayıldı! Bulut bilişim dünyasında tercih edilen seçeneklerden biri olan iCloud gerçekten hacklendi mi?

Jennifer Lawrence başta olmak üzere Hollywood’ün birçok ünlü isminin çıplak fotoğrafları internet alemine bomba gibi düştü. İddialar iCloud hesapların hacklendiği yönünde. İnternet dünyasının en bilinen forumları  4Chan ve Reddit üzerinden paylaşılan arasında Jennifer Lawrence, Kate Upton, Victoria Justice, Lea Michale, Kristen Dunst ve Mary Elizabeth Winstead gibi bir çok ünlü isim yer alıyor.

Unlulerin-Ciplak-Fotograflari-Internete-Yayildi

Forumlardan gelen bilgiler, Apple’ın bulut depolama servisi iCloud hesaplarının hacklenmesi sonucunda olduğu iddia edilse de bu iddia henüz kesinlik kazanmış değil. Fotoğrafların  yayılmasıyla birlikte dünya çapında büyük yankı bulurken, başta Twitter olamak üzere bir çok sosyal medya kanalından ünlülerin fotoğraf ve videolarıyla ilgili yorumlar gelmeye başladı. Bazı ünlüler Twitter hesaplarından görüntülerin sahte olduğunu açıklarken, bazı ünlülerse konuyla ilgili basın açıklaması yapmayı tercih etti.

 Y7HUX0v

Eğer iddialar doğruysa ve görüntüler iCloud üzerinden alındıysa, dünyanın en değerli markası Apple’ı hiçte iyi olmayan bir gelecek bekliyor. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan iCloud’un güvenlik zafiyeti Apple’ın başını uzun süre ağrıtmakla kalmayacak, sansayonel davalarla itibarını da büyük oranda zedeleyecek. Hackerların yakalanması durumda minimum 10 yıldan başlayan hapis cezaları onları bekliyor. Saldırılarının devam edeceği açıklanırken, aşağıdaki listede diğer ünlülerin isimlerini de bulabilirsiniz.

iCloud-Hack