Ana SayfaGenelTwitter, Elon Musk'a dava açmaya hazırlanıyor

Twitter, Elon Musk’a dava açmaya hazırlanıyor

Bu Cuma Elon Musk, Twitter anlaşmasından çekildiğini duyurdu, ancak bu hiçbir şeyin bittiği anlamına gelmiyor. İşte detaylar.

Reuters, Twitter platformunun Musk’a dava açmayı planlıyor. Şirket Elon Musk 44 milyar dolarlık satın almayı iptal ettiği için popüler hukuk firması Wachtell, Lipton, Rosen & Katz LLP’yi işe aldığını bildirdi. Mesele şu ki Musk, Nisan ayında şirketi hisse başına 54.20 dolardan satın almak zorunda olduğu yasal olarak bağlayıcı bir anlaşma imzaladı (bu anlaşma ile aynı zamanda gerekli özeni gösterme hakkını da salladı).

Twitter, Elon Musk'a dava açmaya hazırlanıyor

Ancak Musk kısa süre sonra soğuk davranmaya başladık. Mayıs ayında anlaşmanın beklemeye alındığını duyurdu. Bu, Twitter’ın “para kazanılabilen günlük aktif kullanıcıların” %5’inden fazlasının bot olmadığı iddialarını araştırabilmesi için verilen bir süreydi. Musk, gerçek sayının çok daha yüksek olduğuna ve Twitter’ın kendisinin ve ekibinin araştırma yapmasını engellediğini ve böylece sözleşmenin birçok hükmünü ihlal ettiğini düşünüyor. Birkaç içeriden alıntı yapan Bloomberg’e göre, Twitter’ın bu hafta asıl davayı açması bekleniyor. İlginç bir şekilde, Wachtell daha önce Musk için 2018’de Tesla’yı gizli tutmaya çalıştığında hukuk danışmanı olarak çalışmıştı. Musk, daha önce kendisini 2019’da açılan iftira davasından koruyan Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP’ye başvurmuştu. Yine aynı avukatların bu dava ile ilgilenip ilgilenmeyeceği çok yakında belli olacak. İki büyük isim arasındaki gerginlik hala sürüyor.

Xiaomi 200W hızlı şarjı destekleyen cihazını çıkarmaya hazırlanıyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting