Ana SayfaGenelTwitter çalışanları Elon Musk hakkında endişeli

Twitter çalışanları Elon Musk hakkında endişeli

Elon Musk’ın Twitter platformunu satın alma söylentileri son hız devam ediyor. Ancak görünüşe göre çalışanların bazı endişeleri var. İşte detaylar.

Elon Musk, Twitter platformunu satın alması durumunda bir çok çalışanı işten çıkarmayı hedefliyor. Şirketteki işçiler, personel kesintilerinin “pervasız” olacağı konusunda uyarıyorlar. Time, belirsiz sayıda Twitter çalışanından Musk ve Twitter yönetim kuruluna mektup yazıldığını duyurdu.

Twitter çalışanları Elon Musk hakkında endişeli

Mektup, Musk’ın Twitter’ın yaklaşık 7.500 personelinin yüzde 75’ini kesmek istediği Washington Post’tan bir raporun hemen ardından geliyor. Mektupta, “Elon Musk’ın şirket çalışanlarının %75’ini işten çıkarma planı, şirketin halka açık sohbete hizmet etme yeteneğine zarar verecek” diyor. “Bu büyüklükteki bir tehdit pervasız, kullanıcılarımızın ve müşterilerimizin platformumuza olan güvenini sarsıyor ve şeffaf bir işçi gözünü korkutma eylemidir. Sürekli taciz ve tehdit ortamında işimizi yapamayız.”

Mektup ayrıca şirketin “mevcut ve gelecekteki liderliği” için taleplerin bir listesini de içeriyor. Mektup yazarları, “tüm çalışanlar için adil kıdem tazminatı politikalarına” ek olarak, Musk’ın uzaktan çalışma da dahil olmak üzere mevcut çalışanlara sağlanan faydaları devam ettirmesini istiyor. Musk daha önce uzaktan çalışmayı eleştirdi ve çoğu platform çalışanının ofise dönmesi gerektiğini önerdi. Mektupta, “Liderlerin işçilere ırklarına, cinsiyetlerine, engelliliklerine, cinsel yönelimlerine veya siyasi inançlarına göre ayrımcılık yapmamasını talep ediyoruz” deniyor. Bu kapsamda platformun satı alınıp alınmayacağı ise hala net değil.

Dark’ın yaratıcılarının yeni dizisi 1899 önümüzdeki ay geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting