Ana SayfaGenelYouTube, mobil cihazlara yakınlaştırma özelliği ekliyor

YouTube, mobil cihazlara yakınlaştırma özelliği ekliyor

YouTube yeni bir görünüme ve bazı ekstra özelliklere kavuşuyor. Birincisi, iOS ve Android uygulamalarında bir videoyu yakınlaştırma özelliği olacak. İşte detaylar.

Parmaklarınızı kaldırdığınızda video yakınlaştırılmış halde kalacak. YouTube, ağustos ayında Premium kullanıcıları ile yakınlaştırma özelliğini test etmeye başladı ve şimdi herkesin kullanımına sunulacak. Başka bir özellik ise, bir videonun doğru kısmına daha kolay ulaşmanıza yardımcı olacak bir araç olacak. Masaüstünde ve mobilde, bir dizi küçük resmi görüntülemek için bir videoda gezinirken imlecinizi yukarı sürükleyebilecek veya yukarı kaydırabileceksiniz.

YouTube, mobil cihazlara yakınlaştırma özelliği ekliyor

YouTube’un önerdiği gibi, bu izlemek istediğiniz yeri çok daha kolay bulmanızı sağlayacak. Görsel cephede, uygulamanın arka plan rengini videoya uyacak şekilde değiştiren yeni bir ortam modu var. YouTube UX direktörü Nate Koechley bir blog yazısında bunu, kullanıcıların gözlerini videolara çekmek ve içeriğe daha fazla odaklanmak amacıyla dinamik renk örneklemesinden yararlanan ince bir efekt olarak tanımlıyor.

Ambiyans modu, video oynatma listelerinde de mevcut olacak. Karanlık temayı etkinleştirdiğinizde, web ve mobil izleme sayfalarında ortam modunu görürsünüz. Bir nota göre, karanlık mod yakında web’de, mobil cihazlarda ve akıllı TV’lerde daha da karanlık görünecek. Başka bir rapora göre, video açıklamalarındaki YouTube bağlantıları artık düğmeler olarak görüntülenecek. Hizmet, “dikkat dağıtıcıları en aza indirgemek” için beğenme, paylaşma ve indirme gibi yaygın eylemleri de elden geçirdi. Ayrıca, abone ol düğmesi yeni bir görünüme sahip olacak – dikdörtgen yerine hap şeklinde bir düğme olacak.

Dark’ın yaratıcılarının yeni dizisi 1899 önümüzdeki ay geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting