Ana SayfaGenelTwitter çalışanı Suudi Arabistan casusuna yardım etmekle suçlanıyor

Twitter çalışanı Suudi Arabistan casusuna yardım etmekle suçlanıyor

Eski Twitter çalışanı Suudi Arabistan casusuna yardım etmekle suçlanıyor. Suçlanan kişi ABD hükümetince hapisle cezalandırılacağı söyleniyor.

Bloomberg’dan yayınlanan habere göre, eski bir Twitter çalışanının Suudi Arabistan’ın eleştirmenleri gözetlemesine yardım ettiği iddia ediliyor. Ayrıca San Francisco’daki bir jüri, ABD’de ikamet eden Ahmad Abouammo’yu Suudi Arabistan ajanı olarak hizmet etmekten suçlu buldu. Jüri ayrıca kişiyi kayıtlarda tahrifat yapmak, kara para aklamak ve elektronik dolandırıcılık yapmak için komplo kurmakla suçladı. Savcılara göre Abouammo, 2015 yılında Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Salman, Bader Al Asaker’in kilit bir yardımcısından rüşvet aldı.

Twitter

Bu rüşvetler, muhalifleri izlemek ve susturmak için kullanılabilecek hassas hesap bilgileri karşılığında alındı. Başka bir deyişle, protestocuları gömmek için bilgi sızdırdı. Eski medya ortaklığı yöneticisi savunmasında sadece işini yaptığını söyledi. Her ne kadar savcılık, Abouammo’nun yardımcısından 300.000 ABD Doları ve 20.000 ABD Doları değerinde Hublot saatleri aldığına dair kanıtları ortaya çıkardı.

Şu an itibariyle Abouammo, yaklaşık 10 ila 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya. Bu arada, o ve hukuk ekibi konuyla ilgili herhangi bir yoruma bulunmadı. Twitter gibi şirketlerin çalışanlarının sınırlı veri erişimine sahip olduğunu iddia etmesine rağmen, bu çalışanlar potansiyel olarak hesap bilgilerini kötüye kullanma gücüne sahip.

Xiaomi Pad 5 Pro 10.000 mAh Pil gücüyle ile piyasaya sürüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting