Ana SayfaGenelTwitter beğenmeme özelliği Türkiye'ye geliyor!

Twitter beğenmeme özelliği Türkiye’ye geliyor!

Twitter, geçen yıl kısaca test ettiği “beğenmeme” özelliğini global olarak test edeceğini duyurdu.

Twitter beğenmeme özelliği Türkiye’ye geliyor! Bu test programı kapsamında, iOS ve Android ekosistemleri ve web sürümü kullanıcıları, bir tweet’e hem beğenip hem de ‘beğenmeme’ yapabilecekler. Peki bu nasıl olacak?

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri olan Twitter, geçtiğimiz yıl küçük bir kullanıcı kitlesi ile bir test gerçekleştirdi. Bu test kapsamında, kullanıcılar bir tweet’e verilen yanıtları beğenmedi ve bu yanıt o tweetin altındaki alt sıralara gönderildi. Özelliğe ilişkin yeni bir açıklama yapan Twitter, bu özelliğin kapsamını genişleteceğini ve dünya genelindeki tüm kullanıcıların bu özelliği test etmeye başlayacağını duyurdu. Özellik artık web sürümüne ek olarak iOS ve Android’de de deneyimlenebiliyor.

Twitter "Topluluklar" özelliği Android'e geldi

Twitter, bir tweet’e verilen ‘beğenmeme’ yanıtlarının sayısını açıklamayacak. Çünkü platform bu özelliği ile kullanıcıları rencide etmek istemiyor. Şirketin temel amacı, kullanıcıların genellikle sevmediği bir tweet’e yanıtı, o gönderideki tüm yanıtların en altına göndermektir. Twitter bu özelliğin önemli olduğunu belirtiyor.

Twitter beğenmeme özelliği Türkiye’ye geliyor!

“Beğenmeme, saldırgan ve alakasız yorumların filtrelenmesine izin verdi”

Twitter tarafından yapılan açıklamalarda, önceki dönemlerde gerçekleştirilen testin sonuçlarına da değinildi. Yetkililere göre, bu özellik, kullanıcıların rahatsız edici veya alakasız yorumları filtrelemesini sağladı. Bu nedenle bu özelliğin önemli görüldüğünü açıklayan yetkililer, özellik sayesinde Twitter’da karşılıklı yorumların kalitesinin artacağını söylüyor.

Tesla, hatalı emniyet kemeri nedeniyle 817.000’den fazla aracı geri çekti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting