Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 lansman etkinliği 20 Mayıs’da

Qualcomm

Qualcomm, şirketin 20 Mayıs’ta yeni bir lansman etkinliği yapacağını doğruladı. Etkinlikle ilgili detaylar açıklanmazken şirketin yeni Qualcomm Snapdragon serisi işlemcilerini duyurması bekleniyor.

Marka muhtemelen iki yeni akıllı telefon yonga setini duyuracak – Snapdragon 7 Gen 1 ve Snapdragon 8 Gen 1 Plus.

Bu, şirketin geçen yıl amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 1 SoC’yi duyurduğunda tanıttığı yeni adlandırma şemasıyla Qualcomm’un 7 serisi işlemcisinin ilk çıkışını işaret edecek .

Raporlara ve sızıntılara dayanarak, yaklaşmakta olan Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1, sırasıyla 2.3GHz ve 1.8GHz hızında çalışan ARM Cortex A710 ve Cortex A510 çekirdeklerini kullanacak. Bununla birlikte Adreno 662 GPU ile entegre olarak gelecek.

Qualcomm Snapdragon Qualcomm

Öte yandan, Snapdragon 8 Gen 1 Plus, adından da anlaşılacağı gibi, Snapdragon 8 Gen 1 SoC’nin yükseltilmiş bir çeşididir. Samsung’un 4nm süreci yerine TSMC’nin 4nm süreci üzerine inşa edilmiştir .

Daha önceki sızıntılar, yonga setinin 2.99GHz frekansa sahip Cortex X2 ana çekirdeği de dahil olmak üzere 1+3+4 çekirdek konfigürasyonuna sahip olacağını belirtmişti. Ayrıca üç Cortex A710 çekirdeği ve dört Cortex A510 çekirdeği ile geldiği söyleniyor.

OnePlus, 2023’te ilk katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya sürmeyi planlıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir