Elon Musk hisse satışlarına çıldırmış gibi devam ediyor: Sakin ol şampiyon

elon musk

Elon Musk hisse satışlarına adeta çıldırmış gibi devam ediyor. Uzun bir süredir bu şirketinin hisselerini satmaya çalışıyordu. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılar.

Elon Musk hisse satışlarına devam etmekte son derece kararlı ilerliyor. Yaklaşık olarak 17 milyon adet Tesla hisse lotu satıldı. Dün yine hisselerinin önemli bir bölümünü satarak kendi hesabına geçirdi. Onun böyle davranmasının en büyük nedeni ise Twitter üzerinden yaptığı bir anket.

Hatırlayacağınız üzere kendisi Twitter üzerinden yaptığı bir ankette Tesla hisselerini satıp satmaması gerektiğini sordu. Ankete katılanların önemli bir bölümü onun Tesla hisselerini satmasını istedi. Sonuç olarak Musk elindeki hisselerin yaklaşık olarak yüzde 10 gibi bir bölümünü satmış oldu.

Elon Musk hisse satışlarına devam edecek

Dünyanın en önemli girişimcileri içerisinde yer alan ve Tesla ile birlikte birçok şirketin sahibi olan Musk, ilginç işlere imza atmaya devam ediyor. Toplamda 15,6 milyon adet Tesla hissesi satan bu çılgın girişimci aslında önemli bir amaca sahip. ABD’de tartışılan milyarderler vergisi nedeniyle bu tür hamleler yapıyor.

Elon Musk hisse satışlarına

ABD’de uzun bir süredir milyarderler vergisi ile ilgili bir tartışma yaşanıyor. ABD hükümeti milyarder haline gelmiş olmalarına rağmen vergi ödemeyen bazı kişilerin peşinde. Musk bunların en başında geliyor. Kendisi zaten şu anda dünyanın en zengin insanı olarak görülüyor. ABD hükümeti tarafından başlatılan bu vergi çalışmasına tepki olarak kendisi Tesla hisselerini satıyor.

Tesla, hareket halindeki arabalarda oyun oynamasına izin vermeyecek

Elon Musk hisse satışlarına bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Dün gerçekleştirilen satış ile birlikte verdiği sözü önemli ölçüde tuttu. Son bir satış daha kaldı. Böylece toplamda 16 milyar dolarlık bir satış yapmış olacak. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.